| Tania59 a întrebat:

Buna TPU.Mie imi place de un baiat,dar fostul meu prieten i-a spus acelui baiat, ei doi sunt si colegi de clasa.Inainte ca baiatul sa stie ca il plac,vorbea cu mine, ne intelegeam ok, dar de cand stie de-abia ma mai saluta pe strada.Baiatul e genul ala,pervers, care se da la toate fetele etc., si la mine s-a dat inainte sa stie, dar mno.mie atunci nu imi placea de el.Acum nu stiu cum sa mai vorbesc cu el, mi-e foarte rusine de el.Chiar nu stiu ce sa fac.El e foarte nepasator si asta ma doare, dar lui nu ii pasa. Deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai spus deja că e un pervers, e clar de ce te evită. Vrea să facă pe inabordabilul, să pară indiferent să fi "înnebunită" după el. Dar dacă s-a dat deja la toate fetele nu înţeleg de ce-l mai placi, oricum nu cred că vei avea şansa la o relaţie serioasă cu el, cum ai spus şi tu e pervers. Zic să-l laşi baltă, mai sunt băieţi pe planetă, toţi la fel de cocalari din păcate.

1 răspuns:
| Futhakari a răspuns:

Buna pentru inceput baiatu de care ati place nu trebuia sa stie ca al placi atunci cand ai fi avut incredere in tine al luai deoparte si iai fi zis daca simte ceva pentru tine casa nu intri mai adang in discutie si dupa daca ati dadea un raspuns ok ai fi trecut la nivelul urmator etc. Si fostul tau preten sigur i-a spus ceva celui de care ati place tie si de acolo s-a distantat de tine, eu ati zic sai da-i pace nu fugi tu dupa el lasa-l sa vina el la tine daca te vrea si ai mare grija pe cine vrei sa fie langa tine.