| AlexandraPunct a întrebat:

mie imi place de un baiat pe nume Ionut Cercel si lui i place de mie am aflat de le un pritene stau cu el in clasa ce sa fac sa i spun?

Răspuns Câştigător
| Kerryn a răspuns:

Lol ce sa-i ai spui? big grin Draga, pentru inceput ar fi bine sa incepi o conversatie cu el, fie ea in real (dra cred ca iti va fi greu sa vorbesti cu el x3 te iau emotiile pe sus) fie pe net - care apropo este cea mai sigura metoda si cea mai usoara big grin Emotii mai putine, te poti gandi bine inainte ca sai ai scrii ceva tongue Ar fi bine sa ai afli IDul si sa ai scrii, incepi si tu cu o conversatie simpla de genu "-Salut, cmf? Cum ati merg treburile la scoala/universitate? Cum a fost vara asta?" In acelasi timp ai face bine sa mai discuti cu acele "prietene" si sa te asiguri ca te place cu adevarat, ca apoi sa nu o dai in bara big grin. Veti tot discuta voi, si (stiind deja 100% ca te place) daca obserzi ca in timp de vreo 2-3 saptamani nu incearac sa-ti dea de nteles ca te place sau chiar tio spune treci la actiune (Eu de exemplu sunt o persoana caruia nu-i place sa astepete! lasa ca am asteptat eu sa-mi cada fericirea din pod si nimic. Doar am pierdut timpul gindinduma la nimicuri si punandum intrebari la care nu siteam raspunsuri sigure, si acum uite ca iubitul e la distana de 1200 km sad si ne iubim enorm, suntem morti unu dupa altu, si cind ma gindesc cit timp puteam petrece impreuna ma apuc da par si imi vine sa imi dau o palma big grin pentru ca nu i-am spus sentimntele mai inainte.) Deci, treci la actiune! Incearac sa-i spui tu cumva cal placi, ai mai faci complimente, imi stiu eu, flirtezi cu el un pic big grin. Iar daca esti o fata mai indrazneata ar fi bina sa-i spui cum este, ati iai inima in dinti si ai spui "-Te plac, foarte foarte tare!" Va ramine foarte placut surprins big grin sunt sigurabatting eyelashes Si daca dupa aia tot nu ati spune ca te place sau daca nu tio da de inteles cu 100% al intrebi ce crede despre tine, sil rogi sati rapsunda sincer tongue. Fii indrazneata, baieti adora asa fete care nu se tem sasi spuna sentimentele si nu le tin in ele. Si apoi cind aud de tampenia asta "El e baiat, el sa actioneze primul!" bahhh laughing de parca expune fraza ca noua nu ne ajunge tupeu sa facem ceva xD. Asa ca, curaj! Nuti rata sansa sad ca o faci ca mine, nici nu stii cum fericirea care era aproape de tine isi ia tinutul in directia opusa si ramai cu o nimica toata happy. Eu mi-am spus parerea mea, si o cred una corecta :p sper ca o vei urma, la mine merge mereu x3 Bafta si succese mari cu 'iubi' a tau big grinD Sper ca ti-am fost de folos si ca nu team facut sa te plictisesti cu discursul meu de o pagina xDDD :*

9 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Manelistu?:o oricum sa zicem ca nu spune-i in modul clasic il iei intr-un colt si ii spui ca il placi, nu e nimic greu.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

laughing) Loool nici nu se uita la tine loool rolling on the floor) are gagica bai fetito rolling on the floor)

| AlexandraPunct explică (pentru Youcomewithmeinhell):

Stai tu linistit ca am fost cu el imbecilule

| Whatthehell66 a răspuns:

Zi lu` ala sa-i compuna o manea cu versuri care sa o convinga
Bafta!laughing

| Cdzgariat a răspuns:

Da spune-i e mai binewinking,. fundapuppy dog eyes

| sunshine_4741 a răspuns:

Pune pe un prieten de-al vostru sa va combine

| HellBlade a răspuns:

rolling on the floor)) cantai ceva poate cine stie...

Răspuns utilizator avertizat
| claudiaic a răspuns:

Pai ce ar fi sa nu mai visezi laughing)