| CaBrOn a întrebat:

Nu am mai postat de mult dar acum vreau o mana de ajutor din partea voastra.Am intrat la liceu si in clasa mea este o fata care imi place foarte mult de ea. Ne intelegem bine asa ca prieteni, ai plac glumitele mele, o ajut cu sfaturi, comunicam si prin priviri(adica sunt dati in care ma uit eu la ea se uita si ea la mine si dupa cateva sec se intoarce si zambeste). Problema 1) e ca am auzit ca este intr-o relatie (dar cam scartie cum s-ar zice)straight face. Problema 2) e ca ea locuieste in provincia orasului si imi e cam frica de relati la distanta. Voi ce ma sfatuiti sa fac ca eu nu mai la asta ma gandesc!straight face. Cel mai bun rasp fundita... asa cum se cuvine happy.

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

"dragostea nu are limite/distante/margini".nu mai stiu sigur cum era
dar in fine,daca ea sta la provincie,crezi ca o sa ii fie chiar asa greu sa vina la un date, din moment ce e obisnuita cu drumul pana la scoala?
apoi daca iti zambeste inseamna ca si ea te place altfel te'ar ignora complet sau ti'ar zice'o in fata.
eu cred ca ar trebui sa ai incredere in uh si cere'i nr de tel, poate idi'ul.si.nah.o scoti si uh pe la un suc ca s-a facut aproape frumos pe afara.smug
si bafta
puup, lol xD

1 răspuns:
| WhiteRose a răspuns:

1. De unde ai auzit? ca uneori zvonurile sunt false, daca esti sigur ca e cum ai zis, atunci, daca ai o relatie care nu este prea solida, nu e greu sa te indragostesti de altcineva

In al doilea rand nu cred ca se va numi relatie la distanta din moment ce va vedeti la scoala in fiecare zi. si cum vine zilnic la scoala nu cred ca ii va fi asa greu si sa vina in oras sa va intalniti in weekend de ex.

dar poate si daca te place nu va fi asa convinsa sa renunte la vechea relatie, eu cred ca trebuie sa ii castigi incredere si apoi sa vezi ce simte pentru tine