| Lilia2621 a întrebat:

Nu inteleg ce-i cu mine. Sunt in Spania, si sunt intr-o clasa unde invat spaniola, si am vazut ca un baiat venea la orele astea, dar nu in fiecare zi. Nu vorbeam cu el, deoarece nu cunosc foarte bine limba. El mereu intreba de unde sunt, si nimeni nu zicea nimic, dar pe mine nici odata nu m-a intrebat, m-a intrebat doar cum ma cheama. Si eri iarasi a venit la scoala, dar din cauza ca a facut o belea, profesoara era foarte suparata pe el, si l-a pus in fata clasei in picioare. El a inceput sa o strimbe, si apoi vorbea ceva in romana, nu imi amintesc exact ce. Imi parea ca aiuresc, ca imi inchipui doar. Apoi am mai auzit ceva, si nu mai puteam suporta si l-am intrebat de unde-i, cind in colo imi zice ca e din Romania. M-am bucurat mult ca va fi cineva cu care sa vorbesc. Deja am inceput sa vorbim in romaneste, ne rideam de profesora, imi facea complimente. Vreau sa va aduc la cunostinta ca eu am 16 ani si el 14big grin. M-am dus acasa bucuroasa, si ma gindeam toata ziua la el, imi inchipuiam cum ne sarutam, ceva de genulbig grin. Azi la scoala iarasi toate orele am vorbit, si el mi-a zis ca la pauza o sa-mi zica ceva. Cind am ajuns la pauza, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am ramas fara cuvinte, si a ramas ca luni o sa-i zic raspunsul. Si am facut schimb de numere de telefon, si mi-a zis sa-l sun astazi ca el nu are bani in telefon, si cind va avea o sa ma sune. Dar problema e ca nu vreau sa fiu cu el, eri eram fericita si chiar imi inchipuiam ceva ca e intr noi, dar azi mi-am schimbat parerea si vreau sa refuz. Un motiv ar fi ca e mai mic ca mine cu 2 ani, si al doilea motiv ca nu are scoala. Adica in Romania nu a invatat deloc, nici macar un an. Nu poate scrii, cred ca nu e normal pentru un baiat de 14 ani sa nu poata a scrie.Si l-am intrebat daca are internet, si el mi-a zis ca da dar nu stie sa se foloseasca de el. Chiar nu stiu ce sa fac, va rog dati-mi sfaturi, sa accept sa fiu cu el s-au nu, si daca imi raspundeti cu nu, va rog dati-mi niste idei cum as putea sa-i zic, caci nu am curajul, si nu stiu ce cuvinte sa aleg pentru a zice nu.

4 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Daca tu crezi ca il poti suferi asa o perioada, e bine, chiar ai putea sa i fii profa laughing. stii cum e, daca te simti pe bune atrasa de el, nu are rost sa lasi unele chestii la mijloc. internetul, scrisul le va invata mai dificil, dar le va invata, tu il poti ajuta si ii poate fi mai usor. iar varsta, sunt foarte multe cupluri, chiar si celebre in care baiatul e mai mic, si nu cu 2 ani ci cu muuuulti si totusi, dragostea e in floare. concluzia e ca totul depinde de cat de atrasa esti tu de el. p.s.: puteti incerca sa fiti doar prieteni acum, ajuta l sa invete ceea ce te deranjeaza si apoi daca atractia persista, da i frau liber! bafta!

| marius7292 a răspuns:

Poi ce sa zic,i spui k nu poti fi cu el k e mai mice foarte greu sa te desparti de saracul baiat, o sa fie trist o perioada dar o sa-si revina dar poti sa-i spui k vrei sa fiti doar amici k nu e genul tauwinking deci e chiar najpa sitatia in care te aflisad trebuie sa-i spui cu grija sa nu-l superi prea tare, normal k cateva zile nnu o sa mai vrea sa te vada dar dupa v-a gasi pe altcineva si nu va mai fi suparat pe tine, poti chiar uh sa-l combini cu cine vreiwinking

| AndreeaIII a răspuns:

Pai nu fi prea dura explica-i ce simti poate te intelege dar daca vezi ca se supara spune-i ca erai confuza ca sunt diferente mari intre voi ca tu ii vrei binele lui nu raul daca nu vrei sa fi cu el nu o fa doar din obligatie pentru el. succes fi tare bafta!

| DavidKing a răspuns:

Da ar fi bine sa accepti fi cu el nu conteaza varsta. diferenta intre varste poate fi de 15 ani!