| Dlk_Flory_1991 a întrebat:

nu stiu daca e bine sa imi public pe net chestii din viata mea personla dar am zis sa incerc..mai ales ca trec printr-o faza foarte naspa din viata mea cand nu stiu sa disting binele de rau. problema sta in felul urmator nu stiu cum de am facut de m-am indragostit pe net el fiind din acelasi oras cu mine dar plecase in norvegia de ceva timp unde are 2 copii si este divortat de nevasta si tot vorbind a venit acasa si la inceput pot sa zic ..ca totul a fost ok m-am mutat la el pana cand am inceput sa vad mesaje la el in telefon de la diverse dudui laughing si m-au deranjat si am vorbit cu ele si el s-a suparat pe mine pentru cum am reactionat precizez ca am facut o criza de gelozie si am scos multe cuvinte urate pe gura laughing si acum l-am indepartat foarte mult de mine pot sa zic ca ma uraste nu mai e nimic din ce a fost si il iubesc sincera sa fiu si mi-am calcat foarte mult pe orgoliu pentru el si si-a cam batut joc. Ce sa fac? in caz de ati citit va multumesc pentru efort si poate primesc si eu 2, 3 raspunsuri ca mai bine primesti de la necunoscuti decat de la prieteni falsi happy

3 răspunsuri:
| doraz a răspuns:

Eu cred ca e mai flushturatic. Nu stiu daca asa a fost intotdeauna sau acum ca a scapat de nevasta(asa mai sunt unii, zici ca scap din temnita).
Parerea mea este sa vorbesti cu el clar si sa vezi daca el tine la tine sau daca te-a inselat.
Daca te-a inselat, nu-l ierta. Esti prea tanara sa meriti asta. Daca te insala acum, cand o sa ai 30 de ani deja nici nu te mai miri... Oricat l-ai iubi, nu te calca in picioare si nu accepta sa te calce nici el oricat de greu ar fi.
Deci daca vrei sa ma asculti, vorbeste cu el clar si fara nervi, fara injuraturi pentru ca poate lucrurile nu stau asa rau pe cat par.
Daca el iti spune ca te uraste, atunci lasa-l. Nu e posibil sa-ti vorbeasca asa. Tu ai facut ce ar face multe fete in situatie ta.
Pana la urma el e suparat ca tu le-ai sunat pe alea? Ar trebui sa creasca inima in el ca are alaturi o fata tanara, care l-a luat cu 2 copii(chiar daca inteleg ca nu stau cu voi) si care e in stare sa-si calce pe orgoliu sa le sune pe alea(eu iti spun sincer ca nu cred ca le-as fi sunat, insa sigur as fi vorbit cu el sau probabil de nervi as fi plecat).
Daca e foarte suparat, probabil i-ai stricat "combinatiile".
Iti urez bafta si sa ma tii la curent printr-un mesaj. Sper sa fie totul bine>big grin

| Dlk_Flory_1991 explică (pentru doraz):

Pai asta e si ideea i-am stricat combinatiile zice ca sunt prea copila ca nu il inteleg ca el nu are nici o treaba da una din fetele alea vroia sa isi faca tatuaj cu numele lui din ce am citit eu prin mesaje si el zicea ca sunt eu aia nebuna laughing nu stiu chiar m-am gandit serios si nu ar fi bine sa mai continui si de plecat am plecat de la el cum am vazut mesajele am luat haine tot m-am dus acasa. si crede-ma nu vreau sa ma dau mare da nu ma dau pe 1000 ca alea sunt urate cu spume si niste taranci de mama mama nu stiu frate ce vede la ele si de ce i-au luat mintile ca nu inteleg. sunt baieti care ar face orice sa fie cu mine si eu stau dupa un prost. da asa se intampla in viata cand gasesti persoane sa te iubeasca cu adevarat le dai la o parte. si de vorbit nu prea am ce vorbi cu el deoarece el daca iese in oras sau undeva iese numai cu prietenii si nu pot sa vorbesc cu el ca si cum am fi singuri. si i-am explicat frate sa vb doar noi 2 si nu intelege si crede-ma are niste prieteni il cauta doar cand vine in tara ca stiu ca are bani si sa ii scoata mereu si eu cand era el plecat in norvegia i-am bagat peste 100 d euro pe telefon credit sa vorbesc cu el.

| One94 a răspuns:

Bunabig grin
Pai eu una nu as mai sta cu el, chiar daca l-as iubi asa foarte mult.Sa stii ca nicio femeie nu merita sa fie asa tratata de catre un barbat( chiar daca si tu l-ai injurat si-a meritato din plin).
In al doilea rand vad ca tu ai facut niste sacrifici pentru el si el pe naiba, se mai si da la altele laughing
Acuma tu faci cum vrei, parerea mea e sa gasesti altu care sa te meritehappy!