| Masian12345678910 a întrebat:

Bună TPU.Numele meu este Masian si am 14. Da oricum as vrea să vă spun povestea mea, totul incepuse in scoala mea care o stiam de cănd exist, trecuse vacanta si după a venit prima zi de scoală, am surpriza să aud atunci că doi din colegii nostri plecaseră si s-au transferat 2 fete.Erau prietene foarte bune, una dintre ele imi captase privirea si simteam că o plac, fiind noi la scoală erau mai in banca lor adică mai cuminti.Nu stiu cum se facea dar fata de care am zis o plăceam,imi arăta cumva că si ea mă place,iar după o lună eu i-am spus prietenului meu cel mai bun si el i-a zis,era vineri in acea zi,dar ea s-a inrosit la fată, atunci credeam poate că imi spune că mă place si ea a zis ca suntem doar prieteni, de ce? Dar am simtit inainte să-i spun prietenul meu că mă place si incă m-a placut, dar a aparut incă un baiat să-i spună că o place, adică nu i-a zis asa doar că am aflat de faptul că ei s-au sărutat, iar in acest an de scoală acest băiat a plecat iar fetele ramaseseră, apoi aud zvonuri că ea mă place. O auzeam si pe colega mea care tot vorbea despre cum să mă cucerească sau vorbea cu alte fete că: de ce nu mă mai place Masian?! In fine simt că am intrat in depresie.Nu stiu ce să mai cred despre ea mă place sau nu mă place? Si dacă da, de ce nu a vrut să recunoască? Aveti inimă si spuneti ce se intămplă

Răspuns Câştigător
| Alasingur a răspuns:

Esti ca o a doua optiune pentru ea in cazul asta. da-o naibii de treaba... daca a plecat ala si stie ca o placi inseamna ca nu te prea place dar nu are de ales.