| Anto100 a întrebat:

Buna TPU o sa pun aceasta intrebare pentru ca prietenei mele ii e rusine. Cum suntem cele mai bune prietene ea imi spune totul, ea mi-a spus ca are iubit ( cam de 6 luni sunt impreuna) ea spune ca il iubeste din toata inima si el ii cumpara flori se poarta frumos cu ea o saruta si totul merge bine, iar parintii sunt de acord cu relatia lor si sunt fericiti, dar a venit fosta lui iubita in vizita pentru ca ei au ramas prieteni. Cat a fost el cu ea acolo fosta zambea vorbea prieteneste, dar cand au ramas singure fosta i-a spus prietenei mele sa nu sea atinga de el pentru ca este al ei si pe deasupra i-a tras si o palma, dar prietena mea nu i-a spus nimic lui. Va rog niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbeasca deschis cu prietenul ei! Nu este normal. Daca va lasa situatia asa, fosta va prinde incredere si va vedea ca el nu ia masuri pentru a o apara pe prietena lui, fosta va crede ca nu o iubeste si va castiga "teritoriu" sa zic asa. Trebuie sa vorbeasca deschis cu baiatul pentru ca poate il va pierde

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In jungla inving cei puternici, iar in societate mai trebuie si ceva istetime, daca de inteligenta nu poate fi vorba.

| ElenaSA a răspuns:

Daca relatia merge bine, fosta prietena nu trebuie sa se bage si sa accepte ca l-a pierdut. Sa nu-i spuna deocamdata, dar daca se intampla-ar putea sa existe si o discutie si la nivelul parintilor. Daca prietenul nu este agresiv, atunci acesta sa stie situatia creata si sa ii explice frumos ca s-a terminat.

| Denly a răspuns:

E cam greu sa rezolve el situatia. Cele doua fete trebuie sa ajunga la o intelegere, ceea ce cred eu ca e imposibil. Oricum ar fi bine sa stie si el.

| Floricikmov a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca prietena ta sa ii spuna iubitului ei ce s-a intamplat, altfel va avea de pierdut, isi va pierde iubitul pentru ca fosta lui iubita se va baga in relatia ei si poate se va intalni pe ascuns cu el fara sa stie ea. Cel mai bine ar fi sa-ti convingi prietena sa-i spuna ce s-a intamplat. Succes!

| MauvaisRose a răspuns:

Pai daca ii e rusine sa puna si o intrebare pe un site, nu e mirare ca tipa aia a intimidat-o.
a vazut-o asa, moale si fraiera.
ca daca avea atitudine, o lua pe catea de ciufu ala si o baga cu capul in WC.
eh, sa inghita in continuare, sa fie un pres si nu sa nu zica nimic iubitului.