| 03Didy03C a întrebat:

O sa zic direct. Imi plac 2 baieti. Dar ca sa explic mai indetaliat:

Deci ii numesc y si x.
De y mi-a placut de cand a venit la scoala noastra. A fost dragoste la prima vedere. Da semne ca ma place, dar e cam rece cu mine si cam indiferent. Ma raneste si simt ca nu ma merita.
De x m-am indragostit cand am aflat ca avem multe lucruri in comun, imi povesteste lucruri, ma face sa rad, e dragut cu mine. Ma face fericita, ceea ce y nu face, ci opusul uneori.
Dar asta e problema:
Nu pot sa il uit pe y. Oricat m-as stradui, nu pot. Il iubesc. Dar simt ca nu ma merita.
Y nu m-a facut sa sufar niciodata, si stiu 100% ca ma place. Dar e y ala care nu ma lasa. Il iubesc prea mult. Si sa nu va ganditi ca y e genu' ala de baiat care nu ma iubeste. Ba da, era sa ne sarutam, vorbeste cu mine pe whapp, ma face sa fiu in culmea bucuriei cand face un semn ca ma place, dar in depresie cand ma raneste. Nu mai vreau in depresie sad
Iar x, e asa dragut cu mine, ma alinta, ceea ce y nu face. E super calumea.
Deci :\
Vreau si eu niste sfaturi, friends.
Nu stiu ce sa fac.
Le-am studiat comportamentul, dar, dar nu il pot uita pe y. Si nici parca nu vreau. Nu mai stiu nici eu.
Va rog, help sad
Dau funda, promit sad

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Raspunsul ti l-ai dat deja tu singura. Cel care nu te raneste, pentru ca el merita...

19 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

De ce ai inceput sa povestesti despre "y" prima data?
Eu as fi inceput cu x si apoi cu y...
Mmmh, ciudat...

Cred ca subconstientul tau, a ales deja. Si e vorba de y.

| 03Didy03C explică (pentru madyddd):

Pentru ca de el m-am indragostit prima. Si nu m-ai crede, dar baiatul respectiv are fata de y, si celalalt de x laughing sunt ciudata, I know.

| madyddd a răspuns (pentru 03Didy03C):

Oare cum e sa ai fata de x sau y? habar n-am, jur laughing)

| 03Didy03C explică (pentru madyddd):

Didy ciudata, logic laughing

| RAY a răspuns (pentru 03Didy03C):

Vorbesti cromzonul x si y? adica x nu e asa atractiv fizic, timid, nepopular in scim y un mascul adevarat?

| 03Didy03C explică (pentru RAY):

Nu, sunt ambii atractivi. Ambii populari, cum le zici tu. Mai sunt si prieteni laughing Y nu e un mascul adevarat. Frate, suntem adolescenti, nu adulti. laughing

| RAY a răspuns (pentru 03Didy03C):

Nici eu nu sunt batran, indiferenta lui te atrage, pacat ca suntem societate monogoma ca ai putea sa fi cu ambii in acelasi timp

| 03Didy03C explică (pentru RAY):

rolling on the floor, serios nu mai comenta.

| RAY a răspuns:

Asa suntem noi oamenii mereu vrem ce nu putem avea nu dorim ceea ce deja avem, ganduriile ignorante revin mereu sa stii, amplifica mai mult sentimentele fata de acel baiat cuminte daca crezi ca merita asta, am o curiozitate cel indiferent e popular, frumos, smecher are mai multe fete?

| 03Didy03C explică (pentru RAY):

Nu, nu e popular. Pentru mine e dragut. Smecher? Doar un fel de bad boy sau un bad boy incepator laughing. A fost impreuna cu o fata mai c***a. Care ii place sti tu ce. Si a mai fost impreuna cu o alta pe care nu o stiu.

| RAY a răspuns (pentru 03Didy03C):

Eu vorbeam de y cel indiferent, nu cred ca a avut numa 1, 2, masculi alfa au mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să-l alegi pe x, dacă îl iubeai pe y nu începeai să ai sentimente pentru x.
Ce ciudat sună laughing))).

| Miitzuu a răspuns:

Deci zau ca nu o sa inteleg niciodata asta cu "m-am indragostit de N insi", dar in fine... Eu zic asa: prioritar este SA FII TU IMPACATA CU TINE. Eu zic sa incerci sa fortezi cumva mai mult cu y si sa vezi daca e doar nesigur/nehotarat sau e genul ala de "macho" care doar vrea sa dea gata toate fetele fara sa aiba ceva efectiv pentru cineva... Daca vezi ca nu merge cu y, gandeste-te FOARTE BINE daca ai putea sa lasi 99% din sentimentele care exista deja pentru y, in favoarea lui x ( si aici vorbesc din postura unui baiat, pentru ca nici mie nu mi-ar placea ca cineva sa imi faca asta ). Vezi ce faci.

| RAY a răspuns (pentru Miitzuu):

Nu e indragosteala e placere daca e la ovulatie explodeaza hormonii in creierul ei

| 03Didy03C explică (pentru RAY):

Era eu sa zic unde explodeaza. Daca ai chef de "misto" du-te la alta intrebare.

| RAY a răspuns (pentru 03Didy03C):

Da la ovulatie esti fertila, asta nu e misto e lipsa de la ora de biologie

| 03Didy03C explică (pentru RAY):

Si tu ai invatat la anatomie ca hormonii explodeaza in creier? laughing

| spartanul123 a răspuns:

2 se bat al 3 cistiga, eu sunt liber (eu sunt al 3lea)

| vreausatesun a răspuns:

Ia.i pe aman2 da' ai grija sa nu se afle intre ei