| heiii a întrebat:

Peste 3 luni implinesc 18 ani si a inceput sa ma ingrijoreze un lucru. Ma atrag baietii, dar nu am avut un iubit si bineinteles nici nu m am sarutat pana acum.Tot ce aud de la prietenele mele, indiferent daca sunt povestiri bune sau rele despre relatiile lor pe mine nu ma atrag.cand aud, cand vad gesturi romantice intre indragostiti, ma scarbesc instantaneu. De la 15 ani pana acum toata lumea imi spune,,mai asteapta,iti vei dori si tu",insa eu simt acelasi lucru. am ajuns sa ma gandesc si la cealalta varianta,aceea de a fi lesbiana, dar fetele nu mi au placut niciodata, nu m am uitat niciodata dupa o fata. ce credeti despre ce v am scris si ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| MarioQWERTY a răspuns:

Te-as sfatui sa incerci o experienta sa vezi daca iti place big grin, daca nu, mai astepti sa treaca timpul pana o sa ai nevoie tongue

| DorinM a răspuns:

Ce poți sa faci? Nici nu se pune problema de a aștepta. Trăiește! Viata iți va scoate in cale ființa de care sa te îndrăgostești si pe care o vei iubi. Din nefericire asta nu poți sa o cauți. Iubirea te va cauta si te va găsi ea pe tine.

| stark47 a răspuns:

Nu e nimic anormal! si pe mine ma scarbesc de multe ori fetele! oricum, de ce sa te grabesti?! cei mai multi dintre noi vrem sa ti-o tragem si dupa sa nu mai auzim de tine, iar pentru cei care o sa ai sentimente, or sa iti rupa inima in bucati..deci,de ce sa te grabesti?! cand va aparea acela care sa-ti faca sangele sa fiarba in tine, atunci go for IT. daca nu simti ceva, nu fa nimic!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nevoie sa faci nimic, esti perfecta!
Si n-o stii!happy
Ador faptul ca esti cu picioarele pe pamant si stii ce vrei!
Este normal sa te simti cumva ciudat, pentru ca traiesti intr-o lume traditionala, in care la 18 ani ar trebui sa fi avut cel putin o relatie si la 30 sa fii maritata si cu doi copii.
In lumea ghebosilor,cel cu coloana vertebrala dreapta,va incepe sa mearga si el cocosat,nu?
Dar ce este "normal",tu hotarasti,pentru ca e viata ta si nimeni nu-ti poate stabili ce ar trebui sa faci,in afara de tine!
Atat timp cat tu te simti bine in pielea ta,nu e cazul sa te lasi influentata,poate ca ai alte prioritati,poate ca esti in faza de investire in tine,poate ca pui baza pe spirit si nu pe trup,toate astea demonstreaza o sensibilitate si o maturitate desavarsite!
Ramai cum esti si urmeaza-ti drumul, oricare ar fi el stiu ca ai ales bine!
Va veni vremea cand si hormonii iti vor da de furca, dar deocamdata ii stapanesti perfect!
Poti sa fii mandra de tine, si tu, si parintii care te-au crescut si ti-au dat o asemenea educatie!
Felicitari!