| allexissss a întrebat:

Povestea mea e cam lunga.
Am fost intr-o relatie pe internet 5 luni jumatate.
Eu eram si sunt o fire care tachineaza. care se supara repede.
El un baiat care era gata sa-mi arate prin tot cat de mult ma iubeste, nu statea mai mult de 5 minute suparat pe mine. Nu era genu de baiat rebel, golan, rau, gelos. Era baiatul ideal pentru orice fata
De cateva ori. a vrut sa renunte. pentru ca nu putea sa suporte distanta dintre noi si comportamentul meu. am planss. l-am implorat sa nu plece. si nu a plecat. asta s-a intamplat de cateva ori.
Acum o saptamana. ne-am certat urat. ca i-am promis ca numai ma comport asa... dar ce pot face daca asta e caracterul meu?
Nu a mai vrut sa ne impacam. ca sa nu-l pierd de tot. am preferat sa-i spun ca am inteles, ca am acceptat ca am acceptat decizia lui. Dar nici in momentul de fata nu e asa.
Ne sunam zilnic. uneori mai vorbim si cu iubi, iubitu. Adica inca imi arata ca ii pasa.
Doar atat.
Acum 1 ora. vroaim sa-l pun la incercare [nu stiu ce a fost in capu' meu]. i-am spus ca am pus pe facebook : "intr-o relatie cu el " si ca astept sa dea accept. si mi-a spus : " am crezut ca ai inteles ca nu merge relatia dintre noi, dar tot ce vrei tu sa faci este sa ma apropii de tine ".
Cum pot sa-l convinggggggg, sa se impace cu minee?
Il iubesc enormmmm. chiar daca e relatie la distanta. enorm. si stiu ca si ell. mi-a dovedit asta. doar ca are orgoliu ala prost de baiat.
Nu-mi spuneti ceva genn : lasa-l nu e de tine. pentru ca nu ma ajuta.
app : - ne-am vazut pana acum!
- stiu ca e si vina mea.

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Eu iti zic lasa-l pentru ca tu nu esti de el. il descrii ca pe baiatul perfect, dar tu nu esti iubita perfecta si il necajesti. e normal sa vrea sa fie cu cineva care il face fericit, nu trist.

daca vrei sa ii arati ca mai ai demnitate si nu esti doar o lipitoare care trage de el, lasa-i spatiu. nu -l mai suna. lasa-l sa i se faca lui dor de tine si sa te caute. daca nu te cauta, clar nu te vrea. tu vrei o relatie in care el nu te vrea si doar tu tragi ed ea ca sa mearga si in plus nici nu va intelegeti? maturizeaza-te!

7 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Pai ai incercat si tu sa te schimbi putin? Nu ai cum sa te superi rapid si sa mai si tachinezi (gen sa il superi) ca atunci e clar ca trebuia sa se desparta de mult de tine. Mai vorbeste cu el doar ca amica astfel incat sa se vada ca te-ai schimbat si ca poti fi altfel. Daca nu vrei sa te schimbi atunci nu mai icnerca nici sa fi cu el.

| EnvyU a răspuns:

Mda, baiatul poate incearca sa te uite si sa isi faca o relatie adevarata cu o fata pe care o poate atinge. Prostia oamenilor este ca nu spun exact ce au in minte. Parerea mea ar fi, nu te lasa si continuati sa vorbiti ca doi indragostiti, nu il lasa sa creada ca nu mai sunteti impreuna. Oricum daca tipu vrea cu adevarat sa te uite ar trebui sa iti spuna clar chestia asta, daca nu iti zice atunci inseamna ca nu ar vrea asta happy.

| FadetoBlack a răspuns:

De câte ori v-aţi văzut?
Nu pot să înţeleg o relaţie la distanţă.
Am încetat să mai cred în una. Nu va merge...

| KinderBeeeib a răspuns:

Daca il iubesti asa tare spune-i in realitate ce simti indiferent ca nu vrea sa te asculte pe net te va refuza oricum.Chiar daca nu accepta nici in realitate lasa sa treaca timpul stiind ca i-ai spus ce simti si atunci ve-ti fi din nou impreuna.

| e7d7n7 a răspuns:

Ce băiat deştept!
Prea deştept pentru tine, acceptă situaţia.
Nu există relaţii la distanţă, doar iluzia.

| BlackOldSun a răspuns:

Relatie pe net? aaamm what? a-ti auzit de realitate cumva? va masturbati imaginar ce face-ti? get a life copii!

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi drăguțo, cam doar tu ești de vină. :o