| marya a întrebat:

Buna TPU prietena mea cea mai buna este indragostita de un baiat cu care se intelege foarte bine ba si mai mult i-a spus si frumoas-o (el este mare tupeist si nu le zice fetelor asa), o intreaba cate o data "ce tema avem" si din cate am observat eu o respecta ceea ce e de mirat pentru ca el face"misto" de toate fetele.

Eu cred ca o place... ce e de facut cate un sfat ar fi bine venit. Dau fundita.

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca o intreaba "ce tema avem?" nu inseamna ca o place straight face, ca ii spune frumoaso, aici ar putea arata ca ii place de ea, dar poate fi si doar un compliment. daca spui ca e mare tupeist, eu nu cred ca o place. adica tu nu cunosti baietii de teapa lui oh go on, ei asa fac cu toate fetele.

| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca "fiecare nas isi are nasul". Dat fiind reputatia lui, sa mearga cu bagare de seama, daca vede ca tipul se da pe brazda atunci ii ok, dar daca simte ca se porneste vreo alarma atunci sa spuna "pas".

| Amy90 a răspuns:

Buna,

Nu ai de unde sa iti dai seama daca o place, eventual dupa modul cum o priveste asta daca ai ceva experienta. Inclusiv asta poate sa te insele. Cel mai indicat lucru ar fi sa vb mai mult cu el, daca e asa indragostita, sa il cunoasca mai bine si cu cat vb mai mult cu atat mai mult isi poate da seama daca o place prin raspunsuri, mimica, gesturi. Indiferent de situatie sa nu se aruce pana nu il studiaza bine.

| Ingerasull99 a răspuns:

Chiar era nevoie sa pui intrebarea de 2 ori?