| DudyyGreen a întrebat:

Prietenelei mele ii este frica sa le spuna parintilor ca are un iubit. Vreo idee ce am putea face? Funda! (PS : ea nu sta in oras cu mine, sta intr-o localitate vecina! )

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa-si faca curaj sa le spuna adevarul, daca sunt de-o gandire inapoiata mai bine ii ia usor si tine ascuns ceva timp, poate in timp se vor obisnui

| AOLEVRIC a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ii fie frica, sa le spuna cu frumosulwinking. O sa inteleaga, asta e cea mai buna solutie. Bafta!

| DudyyGreen explică (pentru AOLEVRIC):

Ea are 13 ani si de asta ii este frica, ca o sa-i zica ca e prea mica.

| AOLEVRIC a răspuns (pentru DudyyGreen):

Si sa inteleg ca tu esti mai mare? Este foarte nasoala situatia, eu zic sa mai asteptati putin, sau sa le spuna ca asa sunt copii din ziua de azi. Des vad copii de 9 ani care au facebook, ask, prieten/a si vorbesc mai urat decat noi.

| DudyyGreen explică (pentru AOLEVRIC):

Eu am 15, iar ea are 13. Generatia mea este destul de normala, iar ea este total desprinsa de generatia ei. Sincer sunt mandru ca nu este ca toti ceilalti!

| AOLEVRIC a răspuns (pentru DudyyGreen):

Stiu exact ce zici, si nu e nimic paranormal ca sunteti impreuna. Va doresc toate cele bune si sa rezolvati problema. O zi buna! happy

| 7639781254 a răspuns:

Si... de ce trebuie sa le spuna neaparat? daca nu sunt prea indiscreta.

| DudyyGreen explică (pentru 7639781254):

Pentru ca atunci ne-am putea intalni fara probleme...

| 7639781254 a răspuns (pentru DudyyGreen):

Da, dar in adolescenta, ca fata, sa le spui parintilor ca ai un iubit, aduce niste consecinte destul de tampite, mai ales daca ei nu-l cunosc pe iubit. Adica... daca intarzie o ora acasa tatal ei o sa fie ceva de genul "pai da, ai intarziat din cauza ca ai stat sa te intalnesti cu ala". Alt exemplu: La prima nota sub 7 mama ei probabil o sa reactioneze cam asa "n-ai putut sa inveti la istorie ca ai fost ocupata sa te pupi cu ala in scari de bloc" etc....Mai sunt multe exemple de genul asta. In afara de asta, iti imaginezi ca parintii ei o sa se ingrijoreze ca poate tu mai vrei si alte chestii de la ea. happy Sa stii ca nu incerc sa te sperii, te pregatesc pentru ce-i mai rau. Deasemenea, e foarte posibil ca parintii tipei sa fie superintelegatori, dar ma cam indoiesc avand in vedere ca ei ii e frica sa le spuna. Oricum, iti doresc multa bafta! :*