| anat4 a întrebat:

Bună, TPU!
Recent am cunoscut un bărbat cam de aceeași vârstă cu mine, interese comune, am fost și la prima întalnire și a ieșit chiar bine.
Credeți că ar trebui să îi spun că mi-am făcut mai demult niște operații estetice? Sau nu ar trebui să menționez? Voi ați vrea să cunoașteți acest detaliu, mai ales la primele întâlniri?
Precizez că nu sunt ostentative, adică sunt moderate și nu se observă neapărat că am ceva făcut.
Credeți totuși că ar trebui să îi spun? Plus că am observat că e genul mai religios, merge la biserică etc., oare asta l-ar face să nu mai iasă cu mine?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa-i spui pentru a fi in tema, sa stie de existenta lor. In cazul in care are o parerea proasta, sau are pareri ori convingeri in flagranta contradictie cu parerilor tale este bine sa le spuna pentru a sti daca mai este indicat sa continuati relatia. Multa sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Ce legătură are? De ce sa fie păcat ca te ai facut mai frumoasa? Era păcat daca te stricai, nu invers. Poti sa i spui dar daca pentru el doar aspectul fizic contează, e cam limitat.

| ancaval a răspuns:

Da. Spune-i omului, să știe. Cine are nevoie de surprize? Și mai ales dacă-s neplăcute, din punctul lui de vedere?

| Dandinelle a răspuns:

Daca asta-l face sa nu mai fie cu tine atunci chiar nu trebuie sa fie cu tine.
Daca esti intr-o relatie ti-ar placea ca cineva sa te placa asa cum esti nu? Personal cred ca asta este mportant. Iar inceputul unei relatiei stabileste daca va simtiti confortabil unul cu altul. Daca simti nevoia sa-i spui acum spune-i.

| Ely1234567 a răspuns:

Spune-i despre operați dacă asta simți. Nu cred ca ar avea vreun motiv sa nu mai fie cu tine