| Thony a întrebat:

Recent prietena mea a avut primul contact sexual. Totul s-a produs la 5 zile după terminarea ciclului, iar actul a fost protejat. Nu a sângerat.
După 6 zile(in jurul perioadei de ovulație) de la act a spus ca i s-a scurs puțin sânge maroniu(nu i s-a mai întâmplat pana acum). Sta în calcul o posibila sarcina?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oare cand veti intelege ca O sangerare care se produce intr-un anumit moment al ciclului menstrual in afara unei sangerarii de nidatie, orice alta sangerare intotdeauna reprezinta o situatie cu totul ANORMALA si niciodata NU poate fi provocata ca o urmare a FORMARII unei sarcini. Ba chiar din contra, astfel de sangerari anormale se produc atunci cand se produce un avort spontan. In concluzie NU poate fi vorba de o sarcina, dar poate fi vorba de o afectiune si din acest motiv in astfel de situatii se apreciaza ca o consultatia ginecologica este mai mult decat binevenita. SanatatE!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lol

| Thony explică (pentru Adry05):

Și sângele maroniu? Nu a mai avut pana acum.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poate fi vorba de instalarea vreunei sarcini.