| Alex16rebel a întrebat:

Sa incepem cu inceputul: eu am 13 ani(clasa a sasea) si el are 15(a opta)...Ne-am iubit foarte mult, el si-a inselat prietena pentru mine, s-a despartit de ea ca sa fie cu mine, am trecut impreuna peste criticile parintilor si ale profesorilor. Am facut TOTUL pentru el. Dar la un momendat chiar nu mai puteam nici unul din noi pentru ca toti colegii si altii care ne erau "cei mai buni prieteni" ne tot barfeau, apareau mereu vzonuri cum ca m-as culca cu el, cum ca m-ar folosi doar pentru sex, etc...si din cauza asta ne-am despartit. La inceput mi s-a parut ok, pentru ca el a zis ca va ramane alaturi de mine, ca va tine la mine ca la o sora, si asa si este. Dar au trecut 3 luni de cand ne-am despartit si eu plang zilnic cand il vad si cand nu il vad, am incercat sa ma sinucid pentru el, am zis ca as face orice sa il am inapoi, dar nu mai am curajul sa il intreb daca s-ar mai comb cu mine. Cum sa il intreb? si daca spune nu, cum sa trec peste asta, pentru ca, chiar nu mai pot fara el? E prima mea dragoste adevarata, primul baiat pentru care mi-am jurat ca as face orice, ca i-as indeplini orice capriciu, orice moft, orice!

MULTUMESC ANTICIPAT! Pt cel mai bun raspuns funda...Pt restul vot

Răspuns Câştigător
| delisa a răspuns:

Buna! Eu sunt cu un baiat de 4 ani parintii mei nu sunt de acord am avut multe certuri cu ei am si plecat de acasa de cateva ori! Sunt cu el de la 13 ani cu el acum am 17 jumate! Il iubesc si acum dar in primii ani a fost ceva care nu iti pot spune in cuvinte! Eram in stare sa fac orice pentru el! Au fost multe certuri intre noi pentru ca toti din jurul nostru scoteau vorbe despre mine si chestii! Nu exista o luna in care sa nu iasa cate un zvon nou! El pentru ca ma iubea si era gelos ne mai certam! Am trecut prin foarte multe impreuna dar pentru ca ne iubim uite ca si acum suntem impreuna! Si ne uneste ceva! Cu toate astea vreau sa iti zic in primul rand ca daca iubesti pe cineva nu te intereseaza ce zic parintii,prietenii,dusmanii, profesorii si altii. Important e sa aveti incredere unul in celalalt, sa fiti uniti, sa fiti impreuna si la bine si la rau si sa nu va intereseze vorbele lumii ca pana la urma voi sunteti impreuna nu tu cu lumea sau el cu lumea! Lupta pentru el daca intr-adevar il iubesti! Ai zis ca ai vrut sa te omori pentru al avea din nou inapoi sau ceva de genu! Daca tu te omori cum il mai ai inapoi! Poate el mai tine la tine si o sa sufere! Nu te-ai gandit ce o sa spuna lumea atunci? Eu zic sa stay linistyta si sa incerci sa vorbesty cu el ii spui ca te-ai gandit bine tii foarte mult la el si daca ar vrea sa incepeti din nou o relatie in care sa nu va mai intereseze ce zice cutare sau cutarescu si atata tot! Daca spune nu! Treci peste! Pup!

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Sa te sinucizi? pentru o persoana? Tu ai viata ta.el pe a lui... crezi ca el ar face asta pentru tine? L-ai face sa se simta mai bine? Din contra.ar ramane cu o trauma sa stie ca cineva a facut ast adin cauza lui.
Uite.crezi ca ar conta prea mult ce spune lumea? Ar trebui sa vb cu el si sa ii spui ca nu iti pasa ce spune lumea despre voi.caci.daca va iubiti asta e cel mai important! Spune-i ca nu maiu poti sta fara el!

| lolly a răspuns:

Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine, spune-i in fata ca inca il mai iubesti si nu vrei sa mai tii cont de criticile altora.Vezi reactia lui, daca este negativa spune-i ca il iubesti si tii foarte mult la el. lala din astea si incearca sa-l sarutitongue PS : Sa-l tii de mana cand ii spui! Si incearca sa ii spui totul sincer, daca te iubeste si e jumtatea ta va acceptahappy

| Baby a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ca inca simti ceva pentru tine si ca daca va iubiti o sa treceti peste toate barfele cu capul sus. Pana la urma o sa gasiti o metoda sa fiti impreuna daca vrea si el. Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine si daca zice da impacati-va. Daca nu. ar cam trebui sa-l uiti sad

| bby a răspuns:

Poi nu trebuie sa te sinucizi pentru el happy trebuie sa privesti lumea asa cum e ea cu bune si cu relewinking gandeste-te cati oameni ar da orice sa fie in viata sau sa aiba sanatatea ta tongue in sine sa trecem peste asta big grin deci si eu am iubit un baiat care m-a inselat cu buna mea pr tongue nu mai suntem aproape de un an impreuna dar si cand il vad simt ca inima imi iese din poept love struck si cred ca inca il mai iubesc love struck Dar incerc sa il uit tongue daca nu mai sunt cu el inseamna ca nu era pentru mine happy in cazul tau ar trebui sa il intrebi sau sa bati ceva apropouri ca vrei sa mai fiti impreuna love struck si poate prin apropouri el isi va da seama ca inca mai simti ceva love struck
Daca nu mai vrea cel mai bine ar fi sa il uit straight face si ca sa il uiti iesi cu prietenii si distreaza-tewinking nu te mai gandi la el happy
Succes! love struck

| UPT a răspuns:

Fat-o... n-are rost sa te sinucizi...
Daca e iubire adevarata, eu zic ca o sa reziste in timp.
Asteapta sa fii majora, sa scapi de sub umbrela parintilor, si apoi poti sa stai cu el cat vrei. N-are de ce sa-ti interzica nimeni nimic.
Atat, sa fii majora.

| mistikk a răspuns:

Atata timp cat toti se vor baga intre voi nu are rost sa te combini iar cu el crede`ma stiu despre ce vorbesc am trecut prin asta dar mereu vor fi piedici pentru ca ceilalti nu va vor impreuna ...si vor fi in stare de orice ca sa va desparta