| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca un baiat place o fata. Ea nu vrea o relatie. Prietenul baiatului o uraste pe fata si vorbeste urat cu ea. Intrebarea mea este: daca fata nu vrea sa fie cu el, prietenul lui nu o place este posibil ca si respectivul baiat sa renunte la fata? Ofer funda va multumesc mult!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel prieten "nesuferit" poate sa aiba, sa provoace o posibila influentare a respectivului baiat si din acest motiv totul sa se duca "de rapa". big grin

| mihai69 a răspuns:

Greu de dat un răspuns sigur. Ambele variante sunt cam la fel de posibile.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Prin ce te referi la ambele variante? Adica este posibil si ca el sa continue sa o placa si ca el sa renunte la ea?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Nu am de unde să știu cât de „aprins" e tipul după tine. Dacă i s-a pus pata rău de tot, păi poate să vină și Moș Crăciun să-i spună că nu-i mai aduce jucării dacă nu te lasă în pace și el să nu vrea să renunțe.
Sau poate fi un tip slab, influențabil și fără un crush puternic și atunci o să abandoneze destul de repede probabil.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Eu sunt nesigura deoarece tipul asta a mai avut o relatie de 3 ani cu o fata si ei inca tin legatura. De fapt el a vrut sa se impace cu ea si ea nu a vrut si de atunci a inceput sa se dea la mine.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

În cazul ăsta, e mai probabil să poți scăpa.
Tipul ori vrea să-și facă fosta geloasă, fie vrea să te folosească pe post de „înlocuitor".
Spune-i să caute pe alta cu care să se joace, tu ai alte planuri.

| FaraNume1245 a răspuns:

Cel mai probabil va renunta, dar nu din cauza prietenului.

| Zaparul243 a răspuns:

Greu de raspuns.