| libelula55 a întrebat:

saptamana trecuta am facut sex anal cu prietenul meu. Nu ma penetrat adanc pentru ca ma durea iar la final si-a dat drumul putin in anus iar restul in mana lui. Dupa imediat am fugit la baie si m-am spalat bine peste tot. Dar problema este ca acum mi-a intarziat menstruatia 2 zile. Sanii ma dor dar nu foarte tare. Ma dor doar sfarcurile si partea aia mai inchisa de piele de pe langa sfarcuri. In rest nimic. Tin sa mentionez ca luna asta am avut probleme cu stomacul si am fost cam stresata. Mi-am schimbat si programul radical. Iar acum saptamana asta am si racit insa doar imi curge nasul si stranut.
Oare ce sa fie ..sarcina sau intarziere hormonala?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Prin anus chiar dacă își dă drumul, nu ai cum să rămâi însărcinată. Cel mai probabil ești în săptămâna de dinaintea menstruației și ai astfel de dureri ori cu ajutorul subconștientului îți provoci aceste dureri de sarcină care nu-s deloc sănătoase pentru corp.
Pe
P.S Atunci când inițiezi un act sexual anal trebuie sa folosiți lubrifiant și astfel de durere nu va mai exista, doar o ușor disconfort dacă ești la primele "participări" de acest gen, in timp va veni și plăcerea dacă te vei relaxa nițel.

| libelula55 explică (pentru MihaelaDart):

Da stiu ca nu se poate ramane prin anus, insa totusi ma gandesc sa nj cumva sa se fi scurs in timp ce mergeam la baie sa ma spal. Totusi inca menstruatia nu mi-a aparut si sincer nici sanii nu prea ma dor. Cateodata da cateodata nu (cred ca este de la subconstient) nici simptome de sarcina nu am. Nici sangerare de nidatie nu am avut. Deci nu stiu ce sa cred ce ar putea fi.

| MihaelaDart a răspuns (pentru libelula55):

Nici așa tot nu se poate. Simptomele unei sarcini apar abia după 2-3 luni de la concepție, prin urmare dacă ai un ciclu regulat și apare o întârziere de 2 respectiv 3 săptămâni, atunci e clar o sarcină.

| libelula55 explică (pentru MihaelaDart):

Bine multumesc mult vom vedea ce o sa se intample.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina NU se poate forma in urma intretinerii de acte sexuale anale, indiferent de locul in care a fost ejaculata sperma, in anus sau in palma. Durerile aparute, resimtite care se manifesta la nivelul sanilor si a sfarcurilor/aureolei mamare, sunt produse de modificarile hormonale care apar/se manifesta in organism in perioada zilelor de dinaintea menstruatiei. Fiindca au aparut simptomele premenstruale inseamna ca neinceperea sangerarii se datoreaza pur si simplu dereglarilor de natura hormonala dar in mod sigur in zilele imediat urmatoare va porni menstruatia. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida de la un sex anal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la sexul anal nu ramai insarcinata... probabil intarziere hormonala

| MrJoker30 a răspuns:

Nu ramai prin fundulet. E de la stres.

| adiii90 a răspuns:

Mmmmm ce as incerca si eu un anal, te linge in fundulet inainte? Imi lasi si mie Facebook-ul tau sa mai vorbim?