| ℓσνє a întrebat:

Scuzati categoria, am nevoie rapid de sfaturi.
Eu si prietena mea avem 12 ani, si un tip care lucreaza la ea in bloc, poate are 20 de ani, poate mai mult, sta cu ochii pe noi de ceva vreme.Eu am observat, si cand i-am spus prietenei mele, nu m-a crezut.Azi cat stateam jos pe scari in fata blocului ei, s-a pus in cealalta parte, tot pe scari, si se holba la noi.Eu am spus sa plecam de acolo, dar ea n-a vrut, a zis ca nu ii este frica.La mine, nu stiu cum sa zic, e intr-un cerc sau ceva de genul, in care sunt mai multe blocuri.M-am furisat si am spus sa trec repede coltul, ca sa nu dau ochii cu el, pentru ca trebuia sa ajung acasa.Cum sa fac, cum sa nu fac, a trecut pe langa mine. Cand l-am vazut am crezut ca mor laughing.El mi-a spus "Da mereu dam unul de altul" si a zambit intr-un fel. Nu stiu ce sa fac, trece mereu pe acolo, asta s-a intamplat astazi.Mi-e frica sa ies maine, sau in orice alta zi afara, ca poate-mi face ceva.Nu stiu, dar m-a speriat, cine stie ce obsedat este... ce pot sa fac? Sa le spun parintilor, in niciun caz.La cat de rau e tata, ar spune ca sunt cu ala, sau cine stie ce poate crede. In fine, ajutor sad. Dau funda si multumesc!
P.S. : Se plimba prin toata zona, si pentru ca parcurile sunt departe de blocul meu, si nu am voie sa depasesc o distanta, parintii mei sunt cam protectori sa spun asa, nu pot sa merg in alta parte...

11 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Ori are drag de copii, ori e un pedofil obsedat. Nu stiu ce ar putea face parintii tai daca le spui. sa se duca la el si sa-i spuna "Nu te mai uita la copilul meu" nu mi se pare o varianta. Daca iti e asa frica roaga-l pe unul dintre parinti sa te insoteasca cand treci pe langa tip.

| ℓσνє explică (pentru AndreyG):

Pai eu stau afara, numai cu prietena mea. Si nu pot sa stiu cand dau nas in nas cu el, si la cat de suspiciosi sunt parintii, sigur vor fi intresati s avada ce se intampla. Ma gandeam sa scap eu cumva de el, singura, pentru ca prietena mea nu prea e indrazneata, desi mi-e frica sa rezolz eu situatia. Intrebarea este:Cum?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate doar se uita. Oameni buni, terminati cu "pedofili"vostri si astea. Poate v-a gasit dragute si inocente.ce ar putea sa iti faca un tip de 20 de ani? Ia-o pe o prietena mai mare sau daca ai o sora, sau roag-o pe mama ta sa te insoteasca.Succes.
Si incearca sa ii vorbesti, poate deveniti prieteni, in ciuda diferentei de varsta, un prieten in + nu strica.Si apropo, e penibil ca ai pus intrebarea la"dragoste si sex"ce crezi ca vrea sa te violeze?rolling on the floor) si nu te supara pe mine, dar e cam penibiblushing

| ℓσνє explică (pentru anonim_4396):

Am spus scuze de categorie chiar in prima fraza. in fine.

| beatrice9849 a răspuns:

Poate doar va supravegheaza

| FaimosulAnonim a răspuns (pentru beatrice9849):

Poate o fi de la paza copiilor din blocu x nu?
Wake up

| amaliaamely a răspuns:

Buna! sfatul meu e sa il evitii un timp adica pentru tot deaunabig grinsi cand te duci undeva ai putea sa iei cu tine pe cien va (mai mare sau de o data cu tine)Aaa si daca iti mai zice ceva evital...big grinbig grin
Sper ca te-am ajutatbig grin

| ilovei a răspuns:

Pai eu cred ca baiatul va place, ca doar sunteti tinere. cel mai bine ar fi sa nu bagi in seama.happy cred ca e cea mai buna solutie. degeaba il eviti, pentru ca el poate fi tot dupa tine. succes!:*

| alma17 a răspuns:

Cu toate ca sunt severi ai tai ar trebui sa le zici ca a se sesizeze sa nu se intample ceva mai rau cine stie ce pedofil este aveti foarte multa grija cu el.

| Bogdi_Bogdan_1990 a răspuns:

Nu stiu cat ajutor ai sa gasesti pe TPU. Mergi si vorbeste cu tatal tau, sau. Daca e sever, vorbeste cu mami. Poate ca o sa reactioneze urat la inceput. Da' le trece, ca doar esti odrasla lor si nu or sa te lase balta. Tata m-a gasit si spart. Mi-a tras un certalau. Apoi s-a inmuiat si am vorbit, m-a dus pe la niste rehaburi. Nu vreau sa te sperii acum. Dar ia si vorbeste cu ei.

| MicutzaNepriceputa a răspuns:

Incerca sa fii mereu cu cineva in preajma si evital sau daca ai curaj intreaba-l de ce va urmareste dar sa fii sigura ca ai telefonul cu tine cand il intrebi OK?