| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.scuze de categ dar e mai vizitata.stiu ca intrebarea mea e mai ciudata. dar am nevoie de niste sfaturi...nu stiu ce am de o bucata de vreme. mentionez k sufar de atacuri de panica de 5 luni iar de 3 iau tratament.in fine.cam ce va zic e si motivul atacurilor.cand ma uit seara pe cer si vad negru.intuneric.si stelele mi se face o imagine in cap. cum ca toate stelele sar aduna dintr-o data si sar lovi toate de pamant si acesta ar fi distrus. iar apoi ma simt ca as cadea intr-un gol fara fund. pff. ce naspa.adica mi se pare ciudat.ma face sa ma simt najpa lucrul asta.si incepe sa ma doara dupa cap. ceva sfaturi cum sa-mi schimb gandurile? inainte sa am atacurile acum 5 luni ...imi placea la nebunie sa privesc stelele si cerul. adica nu aveam probleme cu asa ceva.nu stiu ce sa fac. niste sfaturi va rog si nu radeti/.

3 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Trebuie sa fii mai increzut in tine. Ce esti asa de slab ca asa ghinduri sa te doboare? Chind vin aceste ghinduri sau imagini trebuie sa stii ca sunt doar niste fantezii de ale tale, si ele te doboara fiindca tu le permiti te consideri singur pe tine slab. Chind vin asa ghinduri trebuie sa stii ca esti puternic, si daca tu nu o sa doresti ca ele sa apara atuci ele nu o sa apara.

Răspuns utilizator avertizat
| MrVegas a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai gandesti la problemele tale.incearca sa vezi lumea cu alti ochi.indragostestete,macar asa te vei candi la persoana iubita...sau nu te mai uita la cer noaptea(nu tio sugerez). fiecare trece prin momente grele.dar nu trebuie sa-ti fie rusine.pur si simplu casesteti o ocupatie