| FloryTrandafir a întrebat:

Sper sa aveti chef sa imi cititi povestea, am nevoie neaparat de sfaturi va rog frumos. incepe c-am asa : Cand am inceput clasa a 9a si m-am imprietenit cu noi mei colegi la liceu am mai cunoscut niste baieti si unu din ei tot afirma acum ca e indragostit de colegamea si ea nu il place deloc ca iubit pentru ca ea are prieten de 9 luni, ei bine inainte el imi zicea mie " ca ma iubeste ca pe o sora" acum imi zice " ca ma iubeste ca pe o prietena " si prietenul meu cu care saptamana viitoare fac 3 luni ( eu 17 ani si 1 luna, el face in Octombrie 17 ) a aflat azi de la colegamea cand am deschis subiectul ca atunci cand vorbesc cu el pe mess numai de ea zice ca o iubeste etc. Sa nu ma zic reactia care a avut-o el :O a zis ca il omoara deci era si inca este ff gelos pentru ca pentru el sunt prima iubire si ma iubeste mult cum si eu pe el si nu vrea sa se apropie de mine niciun baiat pentru ca ii e frica sa nu ma piarda si pentru ca cica sunt viata lui si ma iubeste prea mult ca sa ma piarda. si acum joaca dur pentru ca vrea sa ii ceara socoteala nu suporta sa fie mintit si mai ales in fata pentru ca mi-a zis el am aflat azi de la el ca inainte sa fiu cu el cu iubi meu ar fi vorbit ( sunt si ei prieteni la fel ca eu si colegamea ) si ca l-ar fi intrebat daca tu cumva o placi pe flory? si el a zis ca nu si eu am vorbit cu iubi meu ca sa nu exagereze cu bataia pentru ca el nu e o persoana deloc rea si vrea sa o faca si pentru el dar si pentru mine v-am zis sus de ce pentru ca sa nu ma piarda..sa nu il judecati pentru ca ii c-am dau dreptate dar nu multa pentru ca nu stiu ce sa mai inteleg de aici pentru ca m-a mirat mult reactia lui de indragostit si de gelos :X in fine voi ce credeti despre iubitul meu? dau fundita la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| k_7073 a răspuns:

Doooamne, nu va mai uitati la telenovele
Fundita? happy

| lukeskywalker a răspuns:

Pai iubitul tau ca sa te pastreze trebuie sa se ia la bataie cu altii ca nu cumva sa intrii in contact cu ei? a stat pe undeva prin jungla pana acum si s-a obisnuit sa-si apere teritoriul si "femelele"? sau de unde-i atitudinea asta? 1.posesiv2.nu are incredere in el 3.nu are incredere in tine ...scuze ca ti-am raspuns cu alte intrebari, erau intrebari retorice...

| jul00 a răspuns:

Iubitul tau este imatur. da i papucii si cauta ti unul mai mare