| MollyAikka a întrebat:

Speram sa nu ajung aici dar se pare ca nu mai stiu ce sa fac. Sper sa gasesc de la voi un raspuns care imi va da "aripi". Este cam lunga povestea mea dar as avea nevoie de un mic ajutor.
Sa incep.Am 15 ani si o sa vi se para cam aiurea dar nu am avut niciun iubit.Pentru ca pana acum nu am crezut si nu am simtit nevoia sa am desi au fost cativa baieti care au vrut sa fie cu mine.Eu am fost complexata, sa zic, de felul in care arat.Nu sunt foarte frumoasa si nici nu am o silueta de invidiat desi in ultima vreme acest lucru s-a mai schimbat. Din fericire. E vorba despre un baiat care ma place zice el din clasa a VII a pana acum si m-a intrebat de 2 ori daca vreau sa fiu cu el si eu am raspuns nu. Pur si simplu eu visam la altcineva. Dupa ce am terminat clasa a VIII a mi am dat seama ca acel cineva nu ma place.Ma rog.Acum mie imi place de baiatul acesta si el pe mine am fost intr-o excursie si nu stau sa va zic prea multe dar am stat ghemuita la el in brate, la invitatia lui si am stat cateva ore vorbeam ascultam muzica etc. A zis ca ii place de mine 80% si ca ar vrea sa fie cu mine. Dar eu nu pentru ca ma tot urmareste o vorba pe care el a zis o in urma cu un an : "Sunt expert la sarutat" straight face Da.Stiu.E aiurea.Si atunci din acel motiv nu am vrut sa fiu cu el dar acum mai este ceva tin mult la prietenia noastra(si la el) si daca s-ar desparti de mine eu nu stiu ce as face.Nu as putea suporta sa il vad zilnic in scoala si poate cu vreo fata crying
Si mai este ceva, el este uneori asa sensibil, adica mai linistit si calm(asta imi place asa mult la el), iar uneori ma enerveaza ca vrea sa para nici nu stiu cum sa zic. O sa va dau un exemplu insa : "Pupa ma." Asta a zis el si eu i-am zis nu pentru ca sunt racita dar mai mul era alta problema... in ultima vreme imi facusem atat curaj si eram asa curajoasa si atunci pur si simplu... nimic.Nu stiam ce sa fac. El a zis sa il pup dar atunci in mintea mea a revenit acel gand care ma bantuie si nu am stiut pe moment ce sa fac.Luni,adica maine, s-ar putea sa astepte sa ii raspund la asta si restul intelegeti voi.Plus ca mereu am vrut ca baiatul sa vina cu initiativa nu sa ceara.Maine nu stiu ce sa fac.Imi fac tot felul de griji care stiu ca sunt inutile dar nu pot sa nu ma gandesc la ele."Dupa ce o sa zic da ce o sa fac?" "Cand plec in clasa sa l sarut?" "Oare doar vrea sa ma incerce sa vada daca am curajul sa ii raspund?" "Cum sa l sarut? Normal sau cu limba?" Pur si simplu nu sunt obisnuita si mi-e frica ca voi gresi intr-un fel si va rade de mine. Spuneti mi povestile voastre sau da-ti-mi sfaturi.
Multumesc mult! :X

1 răspuns:
| Simina1066 a răspuns:

Salut! Si eu am 15 ani si nici eu nu prea am incredere in baieti, ma rog eu am avut 2 prieteni pana acum dar nu au rezistat pentru ca nu era chiar ce ma asteptam eu sa fie. Tie ti-e frica sa nu se desparta de tine dupa ce-l saruti nu-i asa? Asta nu prea conteaza, esti la varsta la care experimentezi si iti dai seama ce vrei de la un baiat, o sa treci prin multe relatii si despartiri asa ca nu trebuie sa-ti pese. Cat despre cum trebuie sa-l saruti ...pai nu a zis ca e expert?(desi mai mult ca sigur nu e asa) tu trebuie sa ai doar initiativa el o sa te indrume. Indiferent cum o sa va sarutati si chiar daca tu crezi ca nu stii sa saruti, o sa-ti dai seama ca e usor, iti trebuie doar putin curaj! Mai ai timp sa devii si tu "experta"!
Sper ca te-am ajutat!