| walken_3333 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste mesaje de dragoste, va rog.

Răspuns Câştigător
| maduuuu a răspuns:

Buna!
Un duh mi-a promis 3 dorinte.Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura:Mi-as dori sa te am pe tine!
Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!
Intr-o noapte o stea m-a intrebat:"De ce nu o lasi daca te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea, tu ti-ai parasi cerul?"
Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele, iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!
Iubesc 3 lucruri:Soarele, Luna si pe tine.Soarele-ziua,Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!
Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar mi-a zambit spunandu-mi ca un inger nu poate veghea alt inger!
Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima. A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda!
I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un copac, mi-a dat o padure. I-am cerut un rau, mi-a dat un ocean. I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
Cand vine noaptea, uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere, se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine!
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
Inima-mi plange cu suspine, fiindca tu nu esti langa mine.Stiu, departarea este grea, dar te rog nu ma uita!
Tot ce vreau este ca la "judecata de apoi" sa pot spune : "da. Dar am avut iubirea!". Asadar mai lasa-ti-ma sa traiesc!
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Draga iubita,
Subsemnatul Indragostit, domiciliat in orasul Iubirea Mare, strada Fericirii, student in anul 1 la facultatea Stiinte ale Inimii, te rog a-mi aproba cererea de a fi Iubit, mentionez ca aceasta imi este de neaparata nevoie si imi va folosi pe tot parcursul vietii, iar abilitatile mele ma recomanda pentru acest titlu.
iti multumesc anticipat si... te iubesc
Cand te-am vazut prima oara mi-a fost frica sa nu te plac. Cand te-am placut, mi-a fost frica sa nu te iubesc. Cand te-am iubit, mi-a fost frica sa nu te pierd... iar acum mi-e frica sa traiesc fara tine. Te iubesc.
Astea ar fi cateva... dar cred ca cel mai bine este sa vina din suflet.big grin

11 răspunsuri:
| ChildrenOfBodom a răspuns:

Buna Walken, mie una mesaje de dragoste daca vrei chiar sa iti placa si sa vina din inima ta trebuie sa le compui, atunci tu vei stii cum sa fie : siropoase, aventuroase, + ca asta mi se pare foarte romantic BAFTA!

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Doar tu... vreau sa fi numai tu
Nebunia, linistea si delirul meu...
Busola si drumul meu...
Doar tu... vreau sa fi numai tu
In mainile tale imi pun destinul,
Pentru ca traiesc pentru a sta mereu langa tine, dragostea mea...

Ador[sa te ador]. cand adormi in bratele mele.Ador[sa te simt]. langa mine. Te privesc si imi doresc ca NIMENI sa nu imi fure visele, caci ele ma tin puternica. cand nu te gasesc.

MulTi AdResEaZa cUvinTe ImpRumUtatE... PuTinI CunOsC SenSul Lor... MulTi ziC "Te IubEsc " NesTiind cum E senTimenTul AstA.

Lumea este doar un paradis in care existam doar noi 2.

As vrea sa fiu un puisor in patul tau sa ma strecor, cu un sarut sa te trezesc apoi sa te incalzescsi la ureche sa-ti soptesc, te iubesc!

Iubirile de vara sunt stele cazatoare de eternitate, care intr-o secunda dispar.

I need you.and you need me.this is so plain to see.and I will never let you go and. I will alwayslove you so...

Ce simt pentru tine este mai mult decat un simplu ' TE IUBESC'

| Malvina24 a răspuns:

Buna! Mie imi place videoclipul acesta, sper sa iti placa si tie, daca vrei te invat si pe tine sa faci:

http://www.youtube.com/watch?v=pGXMAU8_ZTo

In continuare iti las cateva site-uri unde poti gasi astfel de declaratii:
http://e-iubire.ro/mesaje-de-dragoste.php

http://www.dindragoste.ro/mesaje-de-dragoste.php

http://www.mesajedragoste.ro/

Daca te intereseaza si imagini sa stii ca am o multime de imagini frumoase de dragoste in pc-ul meu, iti dau id-ul in privat tu ma contactezi si eu ti le dau cu placere.

Cu prietenie, Malvina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai schimbat enorm.Nu mai cred in povesti.nu mai cred in adevar? nu mai cred nici macar in minciuni? parca cu fiecare zi sunt tot mai melancolica si. parca ma narui in propriile mele ganduri triste si cu sperante fara rost. tristetea ma domina si sunt din ce in ce mai slaba? Nimic numai e ca inainte. ANDREA M

Răspuns utilizator avertizat
| kmarianak a răspuns:

Fiecare apus aduce o amintire. Fiecare rasarit aduce o speranta. Intre apus si rasarit sunt ore fara viata. Sunt orele in care esti departe de mine.

Hai sa impartim lumea: marea tie si valurile mie, cerul tie si stelele mie, soarele tie si lumina mie, dar mai bine...totul tie si tu mie!

Am doi ochi care vor sa te vada, am doua maini ce vor sa te imbratiseze, am doua buze ce vor sa te sarute, dar am o singura inima ce bate numai pentru tine!

Te iubesc! Oricat de simplu, pe atat de complicat, sper ca indata ce-ai vazut mesajul, ai inchis ochii si in gandul tau m-ai sarutat.

Dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innorata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai, vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gandul la tine liniste. Te iubesc!
http://www.interferente.ro/Dragobete-mesaje-si-sms-de-dragoste.html

| kmarianak a răspuns:

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, insa cuvintele au intotdeauna nevoie de dragoste.
Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.
Dragostea nu presupune numai intalnirea persoanei potrivite, ci si crearea unei adevarate relatii de cuplu. Iubirea nu consta in cat de mult iubesti la inceput, ci in cat de mult iubesti pana la sfarsit.
Dragostea vine in inima ta nu pentru a o umple ci pentru a fi impartasita.
Este greu sa intalnesti pe cineva pe care sa il iubesti cu adevarat. Si mai greu este sa gasesti pe cineva care sa iti ofere la fel de multa dragoste precum ceea pe care i-o daruiesti. Daca se intampla asa ceva, nu lasa sansa sa se risipeasca.
Este imposibil sa ii spui mintii sa inceteze sa iubeasca atunci cand inima continua sa fie indragostita.
http://www.universdecopil.ro/Mesaje-si-sms-de-iubire.html

| iuddavali a răspuns:

Uite cateva special adunate, cele mai frumoase:

http://costel.info/......-dragoste/
sau
http://costel.info/blog/2013/10/23/cele-mai-frumoase-mesaje-de-dragoste/

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele, iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!

Dragostea mea este neconditionata. Fie ca ea sa te insoteasca atunci cand esti departe!

Atunci cand iti lipseste ceva, asa cum iti lipseste aerul, apa, hrana de toate zilele atunci poti spune ca iubesti cu adevarat.

O zi poate incepe fara un SMS de la mine catre tine, dar nu poate incepe fara ca eu sa ma gandesc la tine. Vezi? Tocmai m-am gandit.

| ValentinCN a răspuns:

"Din toate existentele mesaje de dragoste doresc sa fac un singur rezumat, si anume TE IUBESC scumpa mea raza de soare!"
Mai multe declaratii de dragoste aici: http://sms-mesajededragoste.blogspot.com/