| 1004 a întrebat:

spunetimi si mie cum pot sami dau seama daca un baiat timid ma place. Dar este foarte timid nici nu are curaj sa vb cu mine.

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

Daca e timid, va fi mult mai timid ca de obicei. De exemplu, daca vorbesti cu el o sa se piarda rau, poate se balbaie, nu o sa stie ce sa zica (pentru ca in mintea lui e foarte preocupat sa nu zica ceva aiurea, sa gaseasca un subiect interesant de discutie etc).
Cam asta ar fi, acum sunt doua chestii de care depinde tot:
1) Cat de mult te place (poate doar sa aiba fantezii cu tine laughing atractia sa nu depaseasca latura sexuala si atunci nu se mai pierde cand vorbeste cu tine)
2) Daca oricum nu stie cum sa raspunda si una-alta de felul lui, nu ai cum sa iti dai seama.
Pana la urma, daca nu reusesti sa iti dai seama il scoti undeva in oras. De ce? Intrebandu-l direct, nu ar recunoaste nici unui prieten (sau poate doar celui mai bun), asa, daca il obligi sa-si intreaca frica (il imbratisezi sau ii dai mana sa te tina) prinde curaj si poate la sfarsitul zilei vorbiti si iti zice daca e ceva.

5 răspunsuri:
| FallenDemon a răspuns:

Simplu faci rost de id-ul/fb lui si vorbesti cu el big grin o sa vezi ca-n fata pc-ul o sa prinda mai mult curaj si o sa-ti dai seama din comportamentul lui daca te place sau nu happy SAU il apordeti tu mergi si vorbesti cu el va imprieteniti si dupa poate o sa se deschida in fata ta big grin Sper sa te fi ajutat happy

| Anonima264 a răspuns:

Pai daca e cam timid am doua variante:
a.Mergeti undeva si vorbesti cu el deschis
b. Pune pe cineva ca sa il intrebe daca te place!

| i86e2 a răspuns:

Daca e timid, va trebui sa-l intrebi daca te place.

| gabytzul005 a răspuns:

Eu is cam timid de felul meu si el nu are curajul sa iti spuna ca te place dar pot sa faci tu asta daca simti acel lucru pentru elbig grin

| Xenor a răspuns:

De ce sa te chinuiesti sa untul din el, cand il poti aborda direct chiar tu?!winking