| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat am 15 ani si sunt licean(clasa a 9-a), as avea nevoie de ajutorul vostru. Mie imi place de o fata din liceu(ea este in alta clasa decat mine), dar in 5-8 am fost in aceeasi clasa si m-am purtat frumos cu ea am ajutat-o, dar nu stiam daca ma place.Acum suntem in clase diferite in acelasi liceu, dar nu prea pot comunica cu ea, fiind separati, ea nu foloseste messengeru si nici calculatorul. Ce as putea face sa fiu impreuna cu ea eu chiar o plac dar nu stiu daca si ea.Va rog frumos astept raspunsuri serioase dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| Missdaydreaming a răspuns:

Pai incearca in pauze sa te apropii de ea, stati de vorba, ascult-o cand pare suparata etc... si cand te vei simti suficient de apropiat de ea spune-i ce simti. La cum pui problema, nu pari unul dintre acei obsedati pentru care conteaza doar un lucru, deci daca te refuza e pierderea ei si numai a ei.

| anonim_4396 explică (pentru Missdaydreaming):

Multumesc foarte mult

2 răspunsuri:
| BDorin a răspuns:

O fata daca ii place de un baiat fie ca doar un simplu amic, pastreaza legatura cu el.
Dar totusi, parerea mea, incearca sa vorbesti cu ea, poti sa vb cu ea chiar "intamplator" si eventual chiar invit-o undeva, la un suc, sau la o plimbare pentru a mai sta la povesti. si in caz ca accepta. vorbesti cu ea despre diferite chesti cum ar fi relatii. si "ce gen de persoana i-ar place" iar. sunt sigur, ca ea, iti va raspunde chiar indirect daca ii place sau nu de tine.

Lasa subiecte neterminate, pentru a lasa loc si pentru o a 2 a intalinire. asa o sa fie mult mai interesata de tine