| Unindividn0rmal a întrebat:

sunt cam suparat in ultima vreme, ghiciti motivul, da, ati ghicit, e vorba despre o fata pe care o plac foarte mult, cand o vad cu iubitul ei ma apuca tristetea si toata ziua mi-o petrec gandindu-ma la ea si la cat de fraier sunt ca nu sunt eu in locul prietenului ei... E destul de chinuitor avand in vedere ca ii vad zilnic. Im dati niste sfaturi ca sa uit de ea si sa ma mai binedispun? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Eu spre de alta parte, nu recomand sa chinui la randul tau o fata fiindu-ti iubita doar ca sa incerci sa o uiti pe asta. Karma se va intoarce intr-un final si vei ajunge mai devreme sau mai tarziu in aceeasi situatie. Lasa timpul sa treaca, timpul este singurul lucru suficient de puternic ce vindeca asta, in timp atasamentul dispare si vei ajunge sa te trezesti intr-o buna zi si sa nu mai simti nimic. Si da, ajuta foarte mult sa te apuci de chestii noi, hobbyuri noi sau sa te imprietenesti cu oameni noi, sa faci chestii pe care nu le faceai inainte pentru ca lucrurile noi iti tin mintea ocupata si nu te lasa sa cazi in depresie. Si da, e ok sa cunosti si alte fete si poate intr-o zi o sa te indragostesti de asta dar deocamdata cat nu esti vindecat, nu te baga intr-o relatie cu cineva doar ca s-o uiti. N-o vei uita, ba mai mult, o s-o chinui si pe cea cu care vei fi.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca este usor de spus dar mult mai greu de facut, trebuuie sa-ti gasesti o fata care sa te faca chiar si doar partial fericit. Daca reusesti in mod sigur va interveni buna dispozitie si in acelasi timp se va astene si uitarea. Bafta. Succes!

| siriusblack98 a răspuns:

Prin acelasi lucru am trecut si eu.Eu o iubeam dar ea m-a refuzat.Eram domne' doar ca un ''frate'' pentru ea.In fine si acum dupa 4-5 ani ma enervez cand o vad cu altul.Din fericire o vad extrem de rar.Singura modalitate prin care am reusit sa nu ma mai gandesc la ea a fost sa-mi fac o iubita.Iti recomand si tie.Chiar daca nu o placi ca pe asta, este benefic pentru tine.

| Jonas94 a răspuns:

Salut!
Se numește gelozie. Și știi cum se spune, ești gelos pe o femeie, când nu o poți avea.
Ia-ți gândul, agață pe Facebook, ieși la cafele cu alte fete, balta are pește pentru toată lumea. Îți vei găsi o fată și tu, iar singurul regret pe care o să-l ai, o să fie că de ce naiba ai stat atâta pe coadă.
O să vezi că o altă femeie te va capta atât de mult, încât când te vei uita la asta de care povestești, nu o să-ți mai spună nimic.
Atunci te poți considera vindecat big grin

| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic sa iti ocupi timpul cu alte lucruri, care te fac fericit, si mai ales ca o sa-ti treaca cand o sa iti ia privirile alta fata. Nu te mai complica cu aceasta fata, esti constient ca nu-si are rostul.