| Babyfuckyou a întrebat:

sunt cu un baiat de 7 luni de la inceput suntem deschisi vorbim orice, asa si la inceput nu stiu cum o venit vorba de asta dar i-am zis ca sexul oral mi se cel mai scarbos lucru si el mi-a promis ca nu o sa impinga sa ii fac acest lucru si nici el mie...dar vad in ochii lui simt ca vrea si el acest lucru.dar nu pot sa ii fac sex oral mi se pare urat! ce pot sa fac? nu neam inceput viata sexula

Răspuns Câştigător
| Oanaa93 a răspuns:

Eu sunt cu iubitul meu de 3 ani si mi-a spus ca nu imi va cere asa ceva pentru ca ma iubeste si el considera ca doar curvele fac asa ceva happy fiecare cu mentalitatea lui. Ideea este ca daca te iubeste nu te va pune sau nu te va ruga sa faci ceva ce tu nu vrei tongue

| Auslesse a răspuns (pentru Oanaa93):

Tot respectul pentru prietenul tau! bravo lui ca gandeste asa!

| Oanaa93 a răspuns (pentru Auslesse):

Multumesc il iubesc :X

| Auslesse a răspuns (pentru Oanaa93):

Si daca merita, sa-l iubesti mereu!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu iti place si nu iti doresti sa faci atunci nu o face pentru ca nu te obliga nimeni si la urma urmei chiar ca este un lucru scarbos

| FucktheSystem a răspuns:

Dacă vouă vi se pare scârbos e ok, dar să consideri oralul ceva murdar sau de curve este absurd. Dacă iubești cu adevărat persoana respectivă nu îți mai e scârbă de nicio părticică din el și de nimic.

| iuli29 a răspuns (pentru FucktheSystem):

De acord cu FucktheSystem

| NOname a răspuns (pentru FucktheSystem):

Foarte adevărat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Exact.

| IonuţR1995 a răspuns:

Pai daca ti-a promis nu o sa-ti faca asta, daca era unu cu relatie de 2 zile mai ziceam ca la ala in bila era doar SEX SEX straight face, dar asa stai linistita. Iar in cel mai rau caz in timpul actului sexual sa te impinga la asa ceva ii dai flit si il lasi, ce e asa greu. Succeswinking!

| Auslesse a răspuns:

Nu esti obligata sa faci nimic impotriva vointei tale! dar NIMIC!
sa nu faci prostia sa faci treaba aia, daca tu nu vrei. daca baiatul te iubeste cu adevarat, niciodata nu-ti va cere asa ceva.
mie, fostul meu prieten mi-a vorbit despre s. din a doua saptamana de relatie..si unde mai pui ca-mi vorbea si de oral..cand am auzit, parca mi-a cazut cerul in cap...tocmai el,care-mi zicea ca ma iubeste,sa-mi spuna asa ceva. evident,l-am refuzat, nici n-am vrut sa aud!
dar, se pare ca nu m-a iubit! asta e!
deci, tu ai mare grija, si sa nu faci lucrul asta! numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu văd de ce aţi considera că e ceva,, scârbos''. E o modalitate de a oferi plăcere celui pe care il iubeşti şi de a primi plăcere, la rândul tău. Probabil aţi fost influenţaţi de...filmele pentru adulţi (poate, dacă aţi vizionat aşa ceva) in formarea acestei idei eronate, dându-vă impresia că e ceva murdat, pervers.
In patul a doi oameni care se iubesc nu ar trebui să existe inhibiţii de niciun sort.

Insă dacă aţi stabilit de comun acord că nu doriţi să practicaţi acest tip de sex, e ok.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect de acord, draga mea.
Mă bucur să văd această deschidere la tine.

Într-adevăr, când iubești, nu există scârbă, rușine sau ceva nepermis. Totul vine natural și firesc și e o libertate absolută, controlată doar de către cei doi. Tot ce poți să faci e să-ți asculți instinctele, să te abandonezi și să savurezi plăcere. Nu există reguli, prejudecăți, inhibiții... Orice altceva își pierde importanță...

| StefanXy a răspuns:

Pai nu o face.Eu sunt baiat si mi se pare scarbos acest act sexual...