| Cristina_1126 a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an de zile si ne intelegem chiar bine dar ne mai si certam, cand ne-am certat ultima oara mi-a spus ca ma iubeste dar ca si-ar dori sa am personalitatea fostei lui prietene.Pana acum eram sigura ca nu mai simte nimic pentru ea mai ales ca era plecata din tara si nu vorbeau deloc dar s-a vazut acum o saptamana cand ea a venit in tara.Eu cred ca mai simte ceva pentru ea chiar daca ma iubeste si pe mine, voi ce credeti? fundita:X:*

Răspuns Câştigător
| lyrics a răspuns:

Daca te iubeste te iubeste pentru ceea ce esti, nu te-ar schimba, si daca mi-ar fi zis asta iubitul meu m-as fi simtit umilita, si nu as mai sta cu el.
ori ma iubeste pe mine asa cum sunt, fizic si psihic, ori o iubeste pe aia.
nu are cum sa iubeasca doar o parte din mine

5 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

In orice relatie mai sunt si neintelegeri e normal, cea ce inseamna sa fi cu adevarat un cuplu e sa reusesti sa treci peste neintelegeri si sa gasesti solutia de compromis pentru a fi amandoi fericiti.
Daca te deranjeaza faptul ca el se mai intalneste cu o fosta prietena atuncea ia-ti putin timp sa vb cu el si sa ii spui ca iti displace acest lucru, vb cu el sincer direct dar si calm si veti gasi o solutie.

| MititiCa a răspuns:

Sincer, si eu cred la fel. Oricat de mult ai tine la cineva, nu ii spui persoane`i iubite ca ai vrea sa fie ca si fosta tastraight face. e urat. parerea mea cel putin.
dc nu discuti cu el? spune`i ca nu iti place sa iti spuna ca ar vrea sa fii ca si fosta lui. Spune`i ca asa esti tu si ar trebui sa te accepte asa cum esti tuhappy.
tu alegitongue
succes:*

| anaaa13 a răspuns:

Ce uraaaaaaaaaat sa te compare cu fosta! straight face
Pai spune-i ca daca isi doreste atat de mult o fata cu personalitatea fostei prietene sa se duca la ea si sa te lase sa fii cum vrei tu happy

| alina_7878 a răspuns:

Iti spun sincer ca si mie mi s-a intamplat sa plac 2 tipi in acelasi timp si a iesit urat... oricum in situatia ta depinde cat timp au fost impreuna si de ce s-au despartit(daca s-au despartit pentru ca e trebuia sa place atunci clar o mai place ) incearca sa iesi cu amandoi si cu alti prieteni comuni, observai comportamentul dar nu fi prea sufocanta cu el happy

| Papusik_4304 a răspuns:

Nu are cum sa va iubeasca pe amun2 odata daca spune ca te iub si ai incredere in tine inseamna ca te iub da sty dk a spus ca si-ar dori sa ai personalitatea fostei lui prietene inseamna ca ink se mai gandi la ea acum nu ai cum sa sty daca mai are sentimente pentru ea sau nu. tu intreaba'l si zy sa fie sincer cu tine. oricum hai saty zic un secret " toti sunt la fel" bine unu mai rasarit ca altu. se mai gasesty si baiety buni dar sincer km greuwinking ai grija de tine