| MortalInstrument a întrebat:

Buna TPU.
Sunt cu un baiat de vreo 9 luni, si am avut o perioada de 2-3 luni in care ne-am certat oribil, dupa care ne-am impacat.M-am impacat cu el fiindca am crezut ca inca il mai iubesc, dar nu e asa, am ramas marcata de acele cuvinte, gesturi. Stiu ca el tine acum foarte mult la mine si nu vreau sa faca vreo prostie, pentru ca il stiu in stare.Ce as putea sa fac ca sa termin relatie cu el fara sa il ranesc? Cum as putea eu sa ma despart de el fara sa il doara?
Totusi m-am gandit, cum pot sa il fac sa se desparta de mine?
Va rog ajutati-ma :<

Răspuns Câştigător
| Alexu9696 a răspuns:

Daca ai ramas marcata de acele cuvinte, gesturi... nu inseamna ca nu il mai iubesti, inseamna ca nu ai trecut peste lucrul acela si ar fi bine sa vorbesti cu el sa lamuresti acele gesturi si cuvinte...

Dupa ce lamuresti acel lucru si vezi ca nici asta nu iti ofera pacea sufleteasca, dabea atunci poti sa te desparti spunandu-i macar ca ai incercat sa remediezi relatia!

Nu da cu piciorul in bara si incearca sa ii spui ce ai pe suflet altfel o sa regreti!

| MortalInstrument explică (pentru Alexu9696):

Faza e ca am vorbit despre acele lucruri si el a zis ca o sa fie bine, dar acum cateva zile am inceput sa ma simt din ce in ce mai singura, el era langa dar nu ii simteam prezenta.Toata lumea spune ca atunci cand esti indragostit trebuie sa ai acei "fluturi in stomac", eu numai simt nimic, deparca as sta sa vorbesc cu un coleg de clasa, o persoana obisnuita :/

| Alexu9696 a răspuns (pentru MortalInstrument):

Asta e cu totul altceva... daca ai discutat si ai lamurit lucrurile respective, iar tu te simti ca si cand ai sta langa un strain, ia o pauza de o saptamana si vezi daca ai sentimente pentru el sau nu, daca nu ai atunci despartate de el si spune-i ca pur si simplu nu il mai iubesti

Doare dar macar e adevaru, sper sa nu iasa scandal cum a iesit la mine, bafta! :*

4 răspunsuri:
| Deyutza1039 a răspuns:

Pur si simplu o faci! Nu o iei pe ocolite, o spui direct.
Succes!

| AdYtZu189 a răspuns:

Mda nu inseamna ca trebuie sa te desparti de el tai dovedit ca te iubeste a zis acelle cuvinte la nervi la pariu ca si tu i-ai zis cuvinte urate el a trecut peste fa si tu la fel.BAFTA FUNDITA?