| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 1 an împreuna cu iubitul meu și facem sex destul de des, iar eu efectiv nu simt nicio plăcere in timpul actului sexual, ma ud destul de rău dar nu simt nimic. Înainte de el am mai avut câțiva parteneri sexuali ca sa zic așa însă nu am simțit nici cu ei nimic. Rușine nu îmi e ca suntem de un an împreuna, îl iubesc nu e de la emoții. Ma simt foarte naspa uneori la final când ma gândesc ca iar nu am simțit nimic. Nici când ma freacă nu simt. Când ma mai uit la filme porno ( rar dar ma mai uitlaughing ) și ma frec eu singura simt plăcere. Chiar nu înțeleg de la ce esad singur problema e la mine, nu la el deoarece așa s-a întâmplat cu mai mulți. Am fost și la ginecolog la control și mi-a zis ca totul este ok. Nu i-am zis problema dar am fost doar la control de rutina. Dacă ați putea sa-mi ziceți un sfat ceva

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cere-i sa te sarute mai mult, sa te sarute pe sfarcuri si sa se joace cu clitorisul! Mar atentie la igiena manuala!
Poti si tu sa te joci cu el, si sa intre in tine cand te simti foarte uda.
Incearca sa fi mai relaxata, orgasmul nu vine la comanda sau insistenta! Trebuie sa inveti sa te bucuri de tot ceea ce simti si va veni si orgasmul, cand te vei astepta mai putin, exact ca un stranut brusc!
Optimism si success!

| Adry05 a răspuns:

Probabil nu știe să te excite bine sau ești tu prea setată că nu simți nimic și efectiv te pierzi, te gândești doar că iar nu simți nimic și nu te mai concentrezi pe act în sine

| RAY a răspuns:

Trebuie stimulat clitorisul prin sex oral, asta e solutia

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la cabinetul unui psihoterapeut sexolog (privat) pentru cateva sedinte de consiliere in cadrul carora sa discutati despre problema ta care cel mai probabil este legata de starea si nivelul redus al libidoului tau. Lasa rusinea, starea de jena sau orice alta retinere deoparte si prezinta-te la o astfel de consiliere fiindca reprezinta cam singura solutie pe care o ai la indemana. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă poți singură, fă cumva să faci același lucru când ești cu el.
Învață-l și pe el ceea ce ai descoperit singură că îți place / face plăcere.

| Nemessys a răspuns:

O posibila problema ar putea fi faptul ca te ai uitat la filme și asa te ai obișnuit sa te exciti numai la filme nu și în viata reala. Nu știu exact cât de des te uiți sau te uitai dar cam asta ar putea fi una dintre probleme din moment ce în realitate nu te exiciti dar la filme da.
Sfatul meu ar fi sa le lași naibii în pace, sa iei o pauza de o săptămână. 2, 3 cât a fi nevoie. Ca sa simți și tu acea dorinta mare de a face sex. Știi cum e. Ori des și mai puțin plăcut ori rar și foarte plăcut. Nu poți sa zici ca un om simte aceeași părere când ultima data când a făcut o a fost acum o zi, comparând cu o săptămână.

Si încearcă sa vorbesti cu el și trebuie sa te cunoști pe tine ce îți place. Cum, unde sa fii atinsa și chestii de genu. Mângâiat, sărutat, oral etc. Le face?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

In afara de oral, îmi este Rușine mie. Eu ii fac lui dar îmi e Rușine sa mi se facă când ma gândesc ca poate are un gust miros etc ciudatcrying el vrea sa mi facă dar nu-l las

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai din moment ce tu te speli, de ce ti-ar mai fi frica de asa ceva?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Btw, sa stii ca lipsa de comunicare si friciile astea nu fac bine deloc relatiei. Atat timp cat tu ramai in cap cu niste temeri care oricum nu o sa se intample in realitate si pe care le pastrezi doar pentru tine, fara sa le comunici cu el, relatia voastra nu o sa fie tocmai buna si nici viitoarele relatii...

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu știi ce pierzi!

| saresipiper a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti fraiera rau mai ales ca ai avut si alti parteneri, lor le faci sex oral dar pe ei nu ii lasi sa-ti faca, mai ales ca vor...atata timp cat ei nu isi fac probleme de gust, miros si ti-o vâră toata in gura, tu dc te complexezi aiurea?

| PsihoSex a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai spala-te inainte, ce e prostia asta?! Vaginul, daca e sanatos, e foarte curat si are gust ok, relax!
Nu stii ce pierzi!

| ywar a răspuns:

Nu e bun, renunta la el! Auzi, da uite ma ofer eu sa te invat sah, sa jucam table impreuna. Putem rezolva cumva? hai, te rog eu. mi-e pofta de o carnita cruda care sa musteasca a dorinta.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu cred ca ai motive de ingrijorare, cred doar ca ar trebui sa comunici cu iubitul tau. Vorbiti despre aceasta problema! Raspunsul este la voi, asteapta sa fie gasit in urma discutiei. Poate doar nu sunteti pe aceiasi lungime de unda, dar sigur lipseste putin!

| GouDidodino a răspuns:

Încearcă cu unul de dimensiuni mai mari, sau încearcă cu cineva cu experienta, mai in varsta, asta daca ai facut numai cu pustani

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns:

Buna Ana. In primul rand trebuie sa stii ca anorgasmia este ceva comun la femei. Multe studii au aratat ca apropae jumatate dintre femei ajung extrem de greu la orgasm,iar un sfert dintre ele nu au avut niciodata. Nu sunt expert,spun ce am citit. Ati putea incera chestii noi,la pozitii ma refer,jucarii din sex shop chiar. Puteti consulta si un sex expert in ultima faza,e cel mai potrivit,cred ca iti pot da sfaturi si online
Mai sunt si altele ca tine, o gramada. Nu esti singrua Nu stiu dc ar putea fi o problema de marime la tipul cu care o faci, poate e si asta nu stiu, incearca sa ti dai seama, dar eu nu cred. Chiar si asa, sa l schimbi as zice ca e o varianta ultima si extrema, nu te as indruma.

| Ely1234567 a răspuns:

Poate ești tu prea stresantă

| saresipiper a răspuns:

Ideea e ca te-ai obisnuit sa ai orgasm clitoridian, deci...solutia ar fi sa te linga pana iti dai drumul. Nu te excita penetrarea, pentru ca nu poti avea orgasm vaginal.

| Delocimportant a răspuns:

Daca ai facut cu mai multi, s-a dus dracului placerea. S.au uzat garniturile. Ori, varianta a doua, toti cu care ai facut.o, o aveau prea mica si prea subtire. Eiiii, ca n.ai nimerit peste unul ca mine, ca te faceam eu sa simti placere, si cu limbuta, si cu pulovarul, si cu degetele.

| Alxblx a răspuns:

Nu-l iubești sau esti îndrăgostită de altcineva

| EuAMG a răspuns:

Eu cred că erau ei prea scurți in p.a și nu ajung la caldura, ori îi ajunge ori s-a obișnuit pe plastic

| TudoracheAndr a răspuns:

Lasa-l sa iti faca sex oral. clitorisul trebuie stimulat. incercati lubrifiant durex extreme pleasure sau hot fierbinte. sau orgasmic.
incercati si anal. incercati inel vibrator, cu vibratie pe clitoris

| MaiaMaia31 a răspuns:

Pot sa iti dau un sfat oarecum, dar nu stiu cat este de corect deci incearca sa faci tu singura cu tine mai des si sa descoperi ce iti place si cum iti place, ti-as recomanda in caz ca nu i sa iti cumperi si cateva jucarii sexuale vibrator orice te atrage pe tine dintr-un sex shop apoi sa te joci singura cu ele in intimitatea ta, mai apoi cand te obisnuiesti cu tupeu sa il pui pe el sa te ajute adica stii ce zic sa-l lasi pe el sa se joace cu vibratorul tau in tine, apoi cred ca o sa fie ok.