| demonykangel a întrebat:

Sunt disperatacryingcryingNu stiu ce sa ma mai fac de aceea am nevoie de raspunsurile voastre:*. Sa incep cu inceputul e vorba despre un baiat de care imi place de luni bunebig grin.Am fost cu el dar nu mult caci s-a bagat prietena mea si ne'a despartit.Il iubesc la nebunie as face orice pentru el dar de cand ne'am despartit este foarte timid era si inainte. dar cand vede ca ma joc si cu alti baieti devine gelos si zice"Aha deci ma inseli"sau"cu el o arzi"ador cand imi zice asa.Astazi cand am iesit afara se juca cu baietii cu mingea(sta la un internat). se tot uita la mine si cand vedea ca eu observ ca ma priveste se uita in alta parte. Apoi cand a intrat inauntru a iesit pe geam (eu stateam pe banca)si m'a intrebat cine era fata blonda cu care m-am plimbat ca i se pare dragutacryingcrying. Nu mai puteam cand am auzit.Eu vorbisem cu ea si a zis ca nu ii place de el iar eu i'am spus si lui.Si i'am zis de ce nu vrea sa inteleaga ca eu il iubesc si mi-a zis ca nu stie de obicei zice asa cand nu vrea sa raspunda.Si i'am zis si lui ca ea are prieten chiar are. Ce sa fac TPU? Ma place?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Se poarta asa deoarece stie ca il placi foarte mult si cred ca profita de asta, adica se simte superior celorlalti baieti si crede ca te poate avea oricand.Deci pentru el esti o lupta castigata! Ceea ce nu e prea bine. Oricum cred ca te place dar prefera sa puna intr-un fel orgoliul pe primul loc. Daca tu i-ai zis ca il iubesti si nu vezi nici o reactie din partea lui, ignora-l o vreme.In principiu tu ti-ai facut datoria de a-i spune ca il iubesti, restul depinde de el.Tu trateaza-l cu putina indiferenta, nu te mai arata receptiva la tot ce zice el si ignora-l.Cand va simti ca te pierde, daca te place si el desigur, va incepe din nou sa incerce sa te cucereasca pentru a fi a lui. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.Bafta! happy

3 răspunsuri:
| diiiiiiia a răspuns:

Hey. uite in situatia de fata am fost si eu happy
Tot asa am fost cu un baiat dar ne-am desp.
Si tineam mult la el si i-am zis ca sufar si plang dupa el si chiar il iubb.
Si i-am si demonstrat ca`l iubesc. ma rog ca tin la el. ca iubitu abia dupa ani buni se dovedeste.
Si el a continuat sa fie nepasator crezand ca ma are la mana si ca poate sa se bage cu mine qnd vrea muschiu lui cu eu orqm o sa accept. iar peste o luna de la faza asta eu am cunoscut alt baiat m`am bagat cu el si intr-o zi ma intreaba asta cu care fusesm si tineam la el. : mi-am dat seama ca esti o persoana special vrei sa fim impreuna si i-am dat maxim cand i-am zis ca am prieten. practic nu trebuie sa iti pese treci peste oriqt ai tine la el. sunt 1000 de baietii ca el da qa tine o fata asa buna nu exista si sa mai si plangi dupa el nu merita da`i cu flit happy.eu zic sa iti iei gandul de la el ca nu te merita sau daca vrei cu adevarat sa fii cu el. vorbiti serios si zii ca nu vrei sa isi bata joc de tine sa iti spuna clar ce simte pentru tine si daca o sa te abureasca cu chestia asta inseamna ca e prost si nu merita nimc :*. bafta ai grija de tine :*

| Bibyutsa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat exact acelasi lucru dar in urma cu vreo 2 ani. Am fost impreuna cu el aproape un an si nu ne-am sarutat deloc dar am avut momente de neuitat. M-am despartit de el in urma unei certe si nu prea am mai vorbit. Peste mai putin de o luna am mers la onomastica unui coleg unde am dansat, ne-am distrat si ne-am impacat cu ajutorul prietenilor, dar el a facut asta doar ca sa se poata desparti de mine peste cateva zile si sa aflu ca de fapt el era impreuna cu prietena mea cea mai buna. Asta a fost cam acum 1 an si dupa numai la el m-am gandit, chiar daca am mai fost impreuna si cu alti baieti deosebiti. Prietenii imi ziceau ca s-au sarutat si cansd am aflat am fost tare intristata. Probabil cu ea a fost doar o aventura pentru ca nu a tinut mult si la mine chiar a tinut. M-a iubit enorm, dar prietena aceasta a mea l-a dat peste cap. De atunci nu am mai vorbit cu niciunul decat ocazional. Sper sa nu ti se intample si tie la fel! Probabil ca la tine se da mare macho si mai ales daca e si timid...

| anonimAcMilan a răspuns:

Eu zic ca da si vrea sa te faca sa suferi.