| dana1725 a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. Cum e sa faci sex pentru prima data? Ce senzatie ai? Sunt foarte curioasa deoarece am un iubit care-mi tot cere lucrul asta si nu stiu cum sa reactionez.

Răspuns Câştigător
| Nectarios a răspuns:

Din păcate cam asta vor toți băieți iar mai apoi după ce obțin, uită de voi! Depinde ce vrei- sex sau dragoste! Dragostea presupune implicarea profundă a părților în uniune deplină!

| RAY a răspuns (pentru Nectarios):

Ce ai vrea sa vrea un baiat la 15, 16 ani nunta?

| RAY a răspuns (pentru Nectarios):

Faptul ca stam cu voi este SEXUL restul sunt vrajeli, rolul reproductiv biologic ne face sa stam cu voi sa discutam cu voi sa ne pierdem timpul cu voi

8 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Buna! Acum depinde si de cat timp sunteti impreuna. Daca aveti cel putin 1 an si jumatate, atunci poate fi plauzibil de ce o face. Desi, la varsta asta ma mira sa aveti o relatie asa lunga, nu spun ca este imposibil ci foarte rar. Dupa parerea mea, nu e ok ca el sa iti ceara asta, indiferent cat de mult si-ar dori ( ...la 16 ani isi doreste, si inca cum). E o lipsa de respect daca face presiuni asupra ta. Nu ma refer strict la actul sexual, care nu e e deloc o rusine, ci la faptul ca incearca sa iti ceara ceva ce tu nu esti pregatita sau nu vrei sa faci, pe scurt nu iti respecta decizia. Incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici ca tu nu esti pregatita, ca vrei sa mai astepti. Daca intelege bine, daca nu, e alegerea lui, sau a ta. La 16 ani relatiile nu prea tin, desi exista si exceptii.
Referitor strict la senzatie, depinde de la fata la fata. Cel mai probabil o sa ai o senzatie de usturime, durere si placere in acelasi timp. Pe unele nu le doare deloc, altele,,, well, sunt mai putin norocoase cand vine vorba de deflorare.
Ai mare grija de tine! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Senzatia este total diferita d ela fata la fata, vei vedea si tu la momentul potrivit!
In ce priveste ce-ti cere iubitul, este pentru ca atat este baatul interesat la varsta asta, sa obtina sex prin orice mijloace si atat.

| aumih16 a răspuns:

Frumos! cum poate sa nu iti placa!

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Depinde. Poate fi o experienta de neuitat in sens pozitiv. Depinde insa de cativa factori cum ar fi deschiderea si capacitatea fetei de a se relaxa, precum si de grija si atentia baiatului. Este de preferat sa ai un partener tandru, care te ajuta sa te relaxezi, si stie sa foloseasca "puterea mangaierii si a sarutului" si intelege cat de important este preludiul intr-o astfel de situatie. De asemenea, daca baiatul cu care iti incepi viata sexuala este unul care inseamna mult pentru tine, asta poate face aceasta experienta de initiere mult mai frumoasa si placuta. Succes!

| DiVaio a răspuns:

Da-mi mesaj si iti explic exact.

| AlinFrb a răspuns:

Poti sa incerci si sa aflii