| mirunaaa689 a întrebat:

Buna TPU! sunt foarte ingrijorata ca pot fi insarcinata, nu am avut contact sexual propiu zis, dar iubitul meu avea lichid seminal pe degete, s-a sters putin si dupa si a bagat degetele in mine, vreau sa mentionez ca mi-a si intarziat menstruatia 3 zile, ar trebui sa ma ingrijorez daca s-a sters dar nu asa de bine? sa fac un test?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci un test, dar la 20 zile dupa incident, altfel e irelevant

| Emilian65 a răspuns:

Dacă s-a șters pe mâini, nu sunt șanse sa ramai gravida.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă s-a șters, în mod normal nu ar trebui să rămâi gravidă, că spermatozoizii nu supraviețuiesc oricum prea mult în contactul cu aerul, fă și un test de sarcină la 21 zile de la acest incident, mai devreme nu ar avea rezultat valid.

| TobiasCotoi a răspuns:

Fa un test