| andreea263 a întrebat:

Buna TPU sunt foarte speriata am avut un contac sexual protejat acum o sap jumate trebuie sa imi vina ciclu pe data de 6 azi m-a durut burta forte tare si mai curs ceva maro ce este? Sunt însărcinată

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Cel mai probabil, este vorba de începutul menstrei :)

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| Rucsiii95 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata! Ciclul iti poate intarzia si de la stres, apa rece, sport in exces. sunt mult factori! Mai asteapta cateva zile, sigur iti va veni.

| andreea263 explică (pentru Rucsiii95):

Azi imi cursa ceva maro ce este?

| Rucsiii95 a răspuns (pentru andreea263):

Cred ca toate avem acele scurgeri maronii inainte de menstruatie, e pe vine happy

| prima a răspuns:

Cind incepi viata sexuala ...ciclu nu este regulat deodata se schimba la unele fete ....se va incepe dar mai tirziu nu te teme