| FloryTrandafir a întrebat:

Sunt foarte suparata, nu stiu ce sa fac, sau ce sa gandesc, sau ce sa mai zic.
Va rog ajutati-ma.
Iubitul meu mi-a povestit ceva astazi, insa nu se ia dupa prietenul lui, dupa tovarasul lui, practic frate, e gelos ala ca sta prea mult cu mine ca cica pentru mine el e un sclav, nu va ganditi ca ala simte ceva pentru mine, are 14 ani, e un afemeiat, dar are minte de gandit calumea de zici ca are 17-18 ani, si nu e adevarat, ca sta prea mult cu mine, daca ne vedem la 1-2-3 zile, insa cica de cand am aparut eu in viata iubitului meu parca si el s-a schimbat de tovarasii lui, ca nu mai e ca inainte cu ei, insa saracul iubitul meu pe care il iubesc pana la Dumnezeu si el dupa Infinit, se duce mereu la ei cand e chemat de ei, insa acest prieten al lui il cheama la el fara rusine cand e cu mine, insa iubitul meu il refuza ca cica ba frate acum sunt cu gagicamea acum stau cu ea cum sa o las?!
Deci ba nene astia sunt prietenii/tovarasii/practic ca fratii? pana si cand e cu mine il cheama la el? Sa innebunesc de nu e culmea...
I-a mai zis ca de ce sta dupa mine ca de ce nu o face cu mine la 4 luni si 2 saptamanii de relatie ca el in locul lui nu statea atata cu mine. Iubitul meu insa a zis ca ma iubeste si ca atunci cand am sa vreau sa o fac cu el atunci va fi,nu cand vrea el, el vrea oricand ma iubeste ma doreste vrea sa fiu numai cu el, e gelos daca il fac gelos sau si la cel mai mic amanunt sau doar daca ma uit dupa altul daca e sa o fac ar fi gelos, prea ma iubeste dragilor, insa acel baiat prea se baga si vorbesc mereu cand se vad, nu mai scapa omul de el ca repede eu cu iubitul meu cand ne sarutam suntem deranjati de un telefon, nici de inchis nu se poate ca mai suntem sunati de multi Importanti...(nu conteaza asta).
In fine, daca vi s-a intamplat asa ceva spuneti-mi ce sa cred, ce sa fac, ca sunt in ceata totala si foarte confuza, nu stiu daca ati inteles ceva din ce am zis aici dar a fost oricum pe ocolite ca deja am scris enorm aici deci ala ii baga ideei in cap, il manipuleaza probabil sa nu mai astepte sau sa mai stea dupa mine, insa a zis ca si 1-2 ani e dispus sa ma astepte pana voi fi pregatita.
Mi-a zis ca e dezamagit de prietenul lui, ca au impartit multe, dar ca se stiu de cateva luni bune, insa prea il controleaza pe iubi meu si viata si in ce planuri are cu mine, amundoi. Dati-va o parere ca sunt Disperata! Dau funda imensa...cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Eu zic ca daca prietenul tau te iubeste cu adevarat, nu v-a renunta la tine, ci la asa zisul lui prieten, care nu e un prieten adevarat din moment ce ii cere prietenului tau nu mai stea atat cu tine. Din moment ce spui si simti ca te iubeste atat de mult, sunt convinsa ca nu se va lasa manipulat si convins, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Iar ca sa tii un baiat langa tine, in nici un caz nu e necesar sa o faci cu el, doar ca sa nu se desparta de tine. O poti face cu el si dupa o saptamana tot sa te lase. Asta e un lucru pe care il faci atunci cand simti tu, cand simti ca este pregatita din toate punctele de vedere, atunci cand sunteti amadoi atat de fericiti ca suntem impreuna si va iubiti atat de mult incat pur si simplu nu va mai puteti abtine, nu doar asa ca il mai ti langa tine o perioada sau ca sa ii satisfaci lui nevoile. Asta deja e sex, in nici un caz dragoste. Oricum, din moment ce ti-a spus ca e dezamagit de prietenul lui inseamna ca intr-adevar te iubeste si ca nu e dispus sa renunte la tine pentru nimic, inseamna ca si-a dat seama ce fel e prieten are. Iar tu stai linitita si nu mai fi disperata, din ce spui tu aici prietenul tau chiar te iubeste cu adevarat si tine mult la tine, deci nu ai de ce sa iti faci probleme sau sa fi suparata. Baftaa;*

5 răspunsuri:
| Sebytzu_9214 a răspuns:

Pai.daca vezi ca nu prea vrea sa va intalniti sau simti ca e pe gata relatia faceti-o..sau daca nu. spunetile la toti ca sunteti despartiti si va intalniti mai discretwinking

| Anonymus1234 a răspuns:

Hmm eu cred ca ala nu e prietenul lui adevarat ce are el cu iubitul tau ca sta atata cu tine. Si la mine a fost problema asta prietenele iubitei mele nu o lasau sa se intalneasca mereu cu mine si pana la urma a renuntat la ele... Deci eu zic sa renunte o vreme la prieteni si tot ei se vor ruga de el sa se impace si ca nu se vor mai baga in viata lui. Asa cred eu

| FloryTrandafir explică (pentru Anonymus1234):

Nu cred ca va vrea sa renunte o vreme la ei, totusi sunt prea apropiati, mi-a zis ca e dezamagit de el dar e prea bun si iarta repede...sadofffff

| Anonymus1234 a răspuns:

Iti spun eu va renunta la ei daca te iubeste foarte mult dc sa nu renunte daca acei asa zisi prieteni ii vor raul.