Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt impreuna cu prietenul meu de mai bine de 2 ani si cu toate ca ne iubim cu adevarat consider ca suntem intr-un momentan al relatiei nu prea bun..in care ne-am mai distantat putin,nu mai simt fluturasii in stomac cand il vad,si el la fel,nu prea mai avem multe de discutat(inainte vorbeam cu orele) si cand suntem impreuna nu prea mai stim ce sa facem. Aveti vreo idee,vreun sfat pentru mine? Cu ce sa ne ocupam timpul,ce sa vorbim, etc.(Mentionez ca suntem si colegi de banca).Cel mai bun raspuns primeste funda!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa 2 ani de relatie e normal sa nu mai simti fluturasi in stomac, pueti sa incercati sa faceti sau sa vorbiti ceva ce va intereseaza pe amandoi si vedeti daca merge sau nu, poate ati inceput sa va plictisiti unul de altul si este un semn ca aceasta relatie are si un sfarsit

| Stefanyax0 a răspuns:

Este placuta acea senzatie de asteptare, in care numeri orele si minutele pana te intalnesti cu el, dupa serviciu. Dar asa, cand lucrati in acelasi loc si va vedeti non stop, emotia revederii dispare. Nu este tocmai un avantaj sa fiti mereu impreuna. Mai e nevoie si de mister...

| DomnisoaraInRoz a răspuns:

In cazul asta unul dintre voi va trebuii sa vina cu ceva nou in relatie, gasitiva ceva de facut impreuna, o iesire in oras, un film, ba chiar si anumite jocuri, acum depinde si varsta voastra big grin

| BeBiCu a răspuns (pentru DomnisoaraInRoz):

Avem 17.

| DomnisoaraInRoz a răspuns (pentru BeBiCu):

Multi inainte, dupa cum a spus si Stefanyax0, poate ca nu mai aveti ce va spune si din cauza ca stati prea mult timp impreuna, incearca sa iesi separat si cu prietenele tale fara el, asta va da un plus de mister relatiei voastre happy vei avea ce sa-i povestesti cand te reantalnesti cu el

| BeBiCu a răspuns (pentru DomnisoaraInRoz):

Multumesc la fel.Dar idei de activitati ce le putem pune in practica impreuna?

| Mariab94 a răspuns:

Incercati sa va gasiti un interes comun plimbari interesante filme vizionate de ambele persoane nu fiti monotoni gasiti ceva ce v-ar interesa pe amandoi