| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in stare de shock, va rog ajutati-ma crying. Va explic. Eu, prietenul meu, si colegii mei aveam pregatit sa fim impreuna de Revelion, dar parintii mei au decis azi (au si rezervat bilete de avion) sa mergem in Romania de Craciun si revelion(stau in alta tara). Anul trecut prietenul meu nu a putut ramane, si cea mai mare dorinta era ca anul acesta sa fim impreuna de anul nou. Ma simt distrusa, nu stiu ce sa fac sa nu mergem, sau sa mearga parintii mei si sa nu merg eu. ajutati-ma cu niste sfaturi va rog crying Fiti serios va implor crying dau FUNNDITA la cel mai bun raspuns crying

2 răspunsuri:
| Gabriela100 a răspuns:

Explica-le parintilor tai ca nu poti merge cu ei in Romania pentru ca ai deja alte planuri. Spune-le ca le-ai promis deja colegilor si prietenului tau ca va petreceti sarbatorile impreuna si nu poti amana(vorbeste frumos si dulcegareste-te ca sa ii indupleci). Daca nu ii poti indupleca, roaga-l pe prietenul tau sa vina cu tine in Romania, eventual cumpara-i tu bilet, ca sa fiti impreuna. Cu colegii e mai greu, dar macar cu prietenul tau sa fi impreuna. Mult succes si tine-ne la curent! :*

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Gabriela100):

Buna.mersi mult pentru raspuns! M-a vazut maicamea plangand, si a zis ca imi promite ca totul o sa fie perfect,dar i-am zis sa ma lase in pace,ca nu vreau sa plec. Maine vrea sa mearga la banca sa plateasca biletele crying( (si mai ales, i-am zis ce s-a intamplat la pr meu si a plecat,nu stiu pe unde e. Era planificat sa ne veedem de revelion ca sa revenim la relatia care aveam [suntem cei mai buni prieteni, dar ne iubim, si "avem" o relatie de 1 an juma impreuna]). Daca ii cumpar un bilet, parintii mei nu vor fii de acord (eu am 15 ani, el 20) pentru ca ar zice ca sunt de marit deja bla bla bla. Nu stiu ce sa fac. M-am gandit sa incerc sa ma impac cu el, si sa il rog sa isi faca craciunul si revelionul cu parintii lui, si sa incerc sa fiu fericita, dar nu stiu, tot imi vine asa sa rup in plans.