| Demika a întrebat:

Buna TPU.happy
Sunt intr-o situatie ciudata. As vrea sa stiu cum sa intru in vorba cu un baiat (un amic daca se poate spune). Ne-am intalnit acasa la verioara lui (este cea mai buna prietena a mea, este si vecina mea practic casa ei e si a mea si invers. suntem exact ca doua surori). A fost super dragut cu mine, a glumit si chestii de genul asta. Ruxi (verisoara lui si prietena mea) s-a prins ca imi place de el si dupa ce am vorbit, s-a dus si la el si l-a intrebat daca nu vrea sa iesim toti zilele alea la un suc. El a intrebat-o daca vin si eu si Ruxi a zis ca da. Apoi el a zis "Bine, oricum daca nu venea o invitam eu" si a zambit. Apoi Ruxi l-a intrebat daca mai are prietena si el a zis ca nu, dar ca e in cautare si i-a facut cu ochiul si a arat spre mine. Cand ne-am vazut urmatoarea data eu am fost cam timida, dar ruxi a zis ca i-a placut de mine. Plus ca a vb cu el la telefon cand eram si eu de fata si o zis ca ii place de mine, doar ca nu prea am avut timp sa ne cunoastem si ca sa mai iesim. Dupa asta timp de 2 saptamana nu sa mai intamplat nimic in afara de faptul ca mi-a dat add pe facebook (dar intra foarte rar pe el). Nu stiu ce ar trebui sa fac, Ruxandra spune ca el ma placea doar ca nu intra in vorba cu mine fiindca nu-i sigur ca si eu il plac si asta din cauza ca am fost asa timida atunci cand ne-am vazut. Si eu sunt la fel as vorbi cu el dar mi-e frica ca nu ma place. Ce ar trebui sa fac?
P.S. : Iubitul Ruxandrei a zis ca tot Stefan (baiatul de care imi place) il tot intreaba de mine

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai iesi odata cu el, si de data asta numai voi doi. Si, daca nu puteti vorbi, atunci comunicati prin semne. Ideea este ca trebuie sa comunicati, altfel nu faceti nimic. Si timpul trece, nu stii cum zboara, si ai pierdut sansa unei povesti frumoase de dragoste.

| Stassy a răspuns:

Pai...ce e asa de greu?happy

Zii salut sh incepeti.Pe parcurs o sa'si deii el seama k il placiwinking