| macrii01 a întrebat:

Sunt intr-o situatie complicata...Mie si prietenei mele cele mai bune ne place de un baiat din clasa si cand vorbim la telefon discutam despre el ...si cu ea discuta mai mult decat discuta cu mine(baitul)...si eu tot o intreb ce as putea face sa ma bage si pe mine in seama ea imi da sfaturi sa fiu mai glumeata..mai infingareata...etc. si dupa ce vad baiatul acela chiar o place (chiar daca ea zice ca nu-i adevarat) eu vad asta ca tot vb cu ea si sta in banca din fata ei si tot nimeresc la ore sa tea unul langa altul...dar si mie imi place foarte mult de el in proportie de 95%...si nu stiu ce sa fac sicer nici eu nu prea ma bag in vorba cu el ..sunt eu mai timida si nu stiu ce as putea face! Sa o las sa se bucure impreuna si sa incerc sa nu imi mai placa de el? Sau sa lupt in continuare? Chiar nu stiu ce as putea face pentru ca mereu ma gandesc la el si... sper sa intelegeti...aVa rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| OtipaOarecare a răspuns:

Bunahappysituatia ta e complicata,nu esti singura care trece prin asa ceva, crede-ma mi s-a intamplat si mie; eu cu prietena mea ne-am indragostit de un baiat mai mare cu un an, desigur am avut aceeasi soarta ca a ta, dar ei doar flirtau, prietena mea nu a intrat intr-o relatie cu el...pentru minehappynici una nu ne-am bucurat de el, dar prietenia noastra a ramas aceeasi.

Deci acum cazul tau:dupa cum se vede il placi foarte mult pe acel baiat, ai face orice sa il ai dar esti totusi indecisa din cauza ca e prietena ta la mijloc.Nu cred ca ar fi bine sa mergi si sa-i spui ce simti, deoarece domnisorul este atras, dupa spusele tale, de prietena ta; nu ar merge bine.Eu cred ca ar trebui sa discuti cu prietena ta despre aceasta chestiune si sa ajunge-ti la un acordhappyin astfel de cazuri ar trebui sa renuntati amandoua deoarece poate afecta relatiei voastre de prietenie, dar acum este alegerea ta.Deci vorbeste cu prietena si ajungeti la un acord:una dintre voi sau nici una.Cam atat iti poti spune, deoarece e o situatie destul de delicata pentru fete, acum alegerea este doar a voastra.
Mult noroc!happykiss

3 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Daca tot ti-ai dat seama ca acel baiat o place pe prietena ta mai mult, nu ai ce face.Inimii nu ii poti dicta, poate ei au mai multe lucruri, subiecte in comun si poate de aia cu tine nu vb asa mult cum vb cu ea.Mai bine nu te-ai baga si lasa-i o s apara si baiatul potrivit pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, deoarece si eu am fost in situatia ta, doar ca am fost de cealalta parte, si pe cand era totul bine [eu eram impreuna cu el, de 1 zi ],iar a doua zi s-a bagat prietena cealalta si a stricat totul [cu barfe si cu minciuna cum ca eu as avea iubit, i-a aratat o poza cu fostul] in fine nici nu vreau sa imi amintesc [ si el prostutul a crezut-o straight face/nu tinea destul la mine ], ce stiu e ca de atunci nu mai suntem prietene pentru ca mi-am dat seama cine este ea. Daca ar fi vorbit cu mine inainte, si as fi stiut ca il iubeste chiar atata, nu m-as fi combinat cu el pentru ca eu nu as fi in stare sa ma cert cu o fata pentru un baiat [mai ales cu prietena mea "cea mai buna" ].
Nici mie nu imi vine sa cred ca ar putea sa se intample asa ceva pe planeta asta. exista tot felul de oameni asa ca eu zic mai bine sa vorbesti cu prietena ta inainte, sa ii ceri sfaturi, si daca ei doi se iubesc atunci sa te retragi in banca ta si sa iti cauti alt baiat.
Bafta
[sper ca ti-a ajutat cu ceva exemplul meu]

| DiazAndreea a răspuns:

Nu e bien sa te bagi in ceva ce deja realizezi, vezi ca lui i place de ea. totusi e prietena ta, ce ai vrea sa iti spuna? sa nu te mai bagi in seama ca se plac reciproc? asta trebuie sa o vezi tu, ai vazut ca se plac, acum ar fi cazul sa cunosti pe altcineva.bafta