| OttoGiani a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificila deoarece m-am indragostit nebuneste de o fata dar in jurul ei roiesc foarte multi baieti dar nu-i accepta si am vorbit noi doi pe mess si a spus ca suntem "amici".
Nu stiu ce sa mai fac si vreau sa stiu cum s-o cuceresc si cum s-o fac sa ma placa.As vrea o relatie serioasa cu ea.Dar nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru ca sa o cuceresc.Sunt innebunit dupa ea.
Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, fetele apreciaza o tinuta ingrijita, sunt atente la detalii, la un miros placut si discret.Le place sa se simta in siguranta alaturi de baiatul cu care ies, sa fie ascultate si sa simta ca pot avea incredere in el.Trebuie sa-i arati ca o placi, dar totodata nu te amesteca in,, roiul,, din jurul ei.Trebuie sa contrastezi fata de acestia, sa te faci placut si celor din jur, printr-o atitudine binevoitoare, parand gata sa ajuti pe oricine la nevoie.Practic trebuie sa pari mai deosebit,discret,in afara,,turmei,,. Cand ai ocazia cere-i parerea intr-un domeniu la care se pricepe,ofera-te sa o conduci acasa,invit-o la o plimbare sau la o cofetarie si -cel mai important-sa nu te arati gelos, sa n-o tii strans legata de tine.O floare, o ciocolata, oferite din cand in cand, sigur ii vor placea.

3 răspunsuri:
| Sherlockdima a răspuns:

Invit-o la o intilnire, daca te refuza na-i sante.

| catutzU01 a răspuns:

Vorbeste cu ea despre sentimentele tale dar pe departe, nu ii spune direct "te iubesc", dupa ce ati vorbit odata de 2 ori de 3 ori, va simpti si ea ceva pentru tine, dar tu in acel moment nu trebuie sa o bagi in seama. Asta ar fi o varianta, ai putea face o varianta copilareasca, facanduti un alt cont de mess cu alt nume bine-nteles, si sa vorbesti cu ea astfel incat sa te faci pe tine cel mai bun, de ex: " il cunosti pe [numele tau], spune-i sa nu se mai lgege de mine ca am vazut ca sunteti prieteni" daca nu tine nici asta ii spui direct " te iubesc, vrei sa fii cu mine" cam asta e tot...

| Daniel_Dany_1999 a răspuns:

Ar trebui s-o inviţi undeva doar tu cu ea şi să-i spui ce simţi!