| SunriseB a întrebat:

BUNA TPU, sunt intr-o situatie foarte complicata si nu stiu ce sa fac. sunt cu prietenul meu de 10 luni ne tot certam in ultima vreme si e aiurea azi am izbucnit amandoi si intr-un moment mai tensionat i-am marturisit ca l-am inselat pe cand aveam 2 luni cu el cu un baiat pe care el nu il inghite deloc! acum prietenul meu imi cere sa il sterg de la fb de la prieteni pe respectivu xlaughing)) pentru ca respectivu y ma iarta pentru ca l-am inselat si vom trece peste. asta e singura conditie singura problema e ca x e de treaba just friends si mi-e rusine sa dau ochii cu el si sa ii zic ca ba te-am sters de la prieteni ca prietenu meu a vrut asta nu stiu nu stiu ce sa fac prietenul meu mi-a facut multe m-a si injurat s-a comportat urat cu mine dar il iubesc ce sfaturi imi dati?sad funda la cel mai bun rasp

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,certurile vor continua,o sa-ti tot scoata ochii cu ce ai facut...
In mod normal,ti-as fi spus ca un nume pe fb nu inseamna nimic si sa nu-l stergi,dar in cazul tau zic sa-l stergi. Daca te simti asa rau in fata acelui baiat,spune-i ca l-ai sters accidental...
Pentru ca,la viitoarele reprosuri ale iubitului tau,macar vei avea acest argument "ti-am facut pe plac, l-am sters"!
Si nu-i permite sa se poarte urat cu tine, nu poti accepta in numele dragostei injuraturi sau mai stiu eu ce!
Mult noroc...

2 răspunsuri:
| EmHinoki a răspuns:

Am fost intr.o situatie asemanatoare:*. Nu.ti face griji. Da.i ignore lu' x si ramai cu y. Futi o relatie pentru un 'amic'? Nu cred ca vorbesti atat de multe cu x. Si nu trebuie sa'i spui neaparat. Pur si simplu te indepartezi usor de el numai iesi cu el sau cu grupu' de prieteni pentru ca 'ai teme/iesi cu prietenul' si gata...asa am facut si eu :*. Se intampla o sa iasa bine pana la urma >:d

| Judas6k a răspuns:

Bine ti-a facut, razi ca.De ce, el te-a inselat? Apoi, tot barbatii sunt curvari.