| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt nou pe site si am o ingrijorare de asta am apelat aici in speranta ca m-ati putea ajuta cu cateva sfaturi si pareri.
Ma numesc Marius, am 17 si am avut contact sexual neprotejat cu iubita mea in data de 20-21.Se pare ca am nimerit chiar in perioada de ovulatie.
Ne este teama la amandoi sa nu fie insarcinata.O sa enumar mai jos cateva aspecte:
1) in data de 3-5 trebuie sa ii vina ciclul, are un ciclu regulat.
2)De obicei, in timpul sexului, obisnuiesc sa facem pauza[de 5-10 sec.] odata la cateva secunde, timp in care ma sterg si incerc sa imping lichidul seminal la suprafata,sa il pot sterge, ca sa nu existe cauze si riscuri.[ DA, stiu ca ne riscam fara prezervativ, dar ne e rusine la amandoi, in fine.]
3)Dupa ce ma termin, obisnuim sa facem o pauza de 5-10 minute max. timp in care ori imi face ea oral, ori ma spal.La fel, repet, incerc sa elimin si sperma ramasa pe tubul uretrei.

Pe data de 23, s-a simtit rau, a avut ameteli si stari de greata, si dureri usoare de cap.In ziua urmatoare s-a trezit cu o usoara ameteala si mai spre amiaza la fel,ameteala.
Alte aspecte privind starea ei :
- nu a avut o alimentatie bogata in zilele acestea
- nu s-a hidratat corespunzator
- a stat si in soare,ce e drept.
- caldura.
Medicul i-a spus sa aiba grija cu alimentatia si hidratarea si sa bea cat mai multa apa, sa nu stea in soare, etc. Bine inteles ca nu i-a pomenit de contactul sexual.Cu toate ca a intrebat-o cand a fost ultima data de ciclu.Cam atat.

In legatura cu modurile pe care le abordam atunci cand facem sex, ar fi o posibila sarcina?[mereu am facut-o asa]Exista sanse ca spermatozoizii sa patrunda?
Multumes anticipat!happy

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu vă este rușine să faceți sex, dar vă este rușine să folosiți prezervative? Voi sunteți bătuți rău în cap.
Normal că este o șansă de sarcină, lichidul preejaculator conține un număr mic de spermatozoizi dar suficient cât să poată fecunda un ovul ținând cont că era în perioada de ovulație. În următoarele 3-4 zile după ovulație șansa unei sarcini este medie.

Apropo, am o colegă pe care gagiu-su o ardea așa cum o faci tu cu ea. Ghici, ce? A rămas borțoasă.

| 2EXA a răspuns (pentru FemeiaPisică):

In orice caz, este ultima data cand o facem neprotejat.Conteaza mai mult sanatatea noastra decat un sentiment amarat temporar [rusinea].

| darrio2007 a răspuns (pentru 2EXA):

Ii tot dai cu rusinea asta de parca ai fi Inaltpreasfintitul.La cum zici tu ca faci pauza si iar te stergi si iar sex si iar pauza de unde drk scoti atata spermă? Ai banca de sperma langa tine? Ia prezervativ si nu va mai stresati atata. Ca ramane ca nu ramane.

| corbulalbrosu a răspuns:

Metoda folosita de tine este de-a dreptul halucinanta, rolling on the floor mai ales cea prezentata la punctul 2. Ce sa mai zic de cea descrisala punctul 3. Procedand in modul prezentat este o adevarata minune ca pana in prezent prietena ta nu a ramas gravida. fiindca sexul intretinut in data de 20-21 iunie este situat cu circa 14 zile inainte de data prezumtiva de incepere a urmatoarei menstruatii (3-5 iulie), exista toate premisele de a se forma o sarcina. Simptomele si senzatiile avute la un interval de 2 zile dupa sex nu au ABSOLUT NICIO LEGATURA cu sexul sau o posibila sarcina. Daca au existat in realitate s-au produs din cu totul alte motive; medicale, de stres sau din cauza paranoiei. In concluzie : ati procedat cat se poate de gresit si doar sansa, norocul sau destinul a avut pana acum grija de voi, sau exista chiar posibilitatea ca unul dintre voi sa fie nefertil. Fata/femeia care are ciclu menstrual neregulat este "condamnata" sa intretina NUMAI contacte sexuale protejate intreaga ei viata. Mult noroc si sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila cu un procent de 100% a ramas gravida.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Va jucati cu focul laughing sunt scumpe prezervativele nu?

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Ai belit-o si la propriu si la figurat amice, pune-o sa faca chiuretaj sa nu te inmultesti