| mariairinap a întrebat:

Sunt noua aici si incep prin a spune ca am 17 ani abia impliniti si de ceva timp am anumite intrebari.Eu sunt o persoana foarte timida si mi-e greu sa conversez "lejer" cu o persoana necunoscuta, pentru asta am nevoie sa capat putina incredere.Niciodata eu nu am avut iubit,nici macar "prieten" de genul sa ne plimbam de mana, sa ne sarutam etc.In ultima vreme primesc intrebari de la apropiati,de obicei, de genul: "ce-ti face iubitul?", cand ni-l prezinti?"etc...Credeti ca este "o pierdere de timp" sa astept baiatul sincer,afectuos,respectuos,educat cu care sa fiu pe aceeasi lungime de unda? Sunt baieti care-si doresc o relatie cu o fata cuminte,aranjata dar decenta,educata si cu ceva in cap? Motivul pentru care va scriu asta este ca ma simt oarecum "presata" de unele persoane si oricat le-as explica ca eu imi doresc un baiat cu care sa ma potrivesc (adica sa nu fie genul "pierde vara"care injura,este agresiv,ia la misto pe oricine) si nu sa am un iubit doar ca sa fiu in randul lumii sau sa zic ca am avut si eu pe cineva candva,ei revin cu aceeasi sicana.Ce as putea sa le raspund astfel incat sa-mi respecte decizia? Astept parerile/sugetiile din partea celor care-si doresc sa ajute (cati mai multi baieti( sa stiu ce gandesc majoritatea) si daca se poate sa specificati ca sunteti baieti,caci dupa utilizator nu-ti poti da seama mereu, dar si fetelor le sunt recunoscatoare)si nu din partea celor care vor sa jigneasca .....MULTUMESC PENTRU TIMPUL ACORDAT:*

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti mult prea tanara pentru a pune problema de asemenea maniera. Cunosc multe fete studente de peste 20 de ani frumoase, cuminti, virgine si culmea, inteligente a caror dorinta primordiala este sa invete. La intrebarile privind viata amoroasa raspund invariabil ca doresc sa isi definitiveze studiile si prin acestea si viitorul lor stratut social pentru a deveni independente.Procedand astfel ele sunt cele care decid momentul in care i-si vor putea alege adevaratul suflet pereche. Multa sanatate.

| mariairinap explică (pentru corbulalbrosu):

Foarte adevarat ce spui.Asa le spun si eu, ca am timp, mai intai sa iau bacalaureatul, sa intru la facultate(desi imi raspund ca si ele au facut "o scoala "desi aveau iubiti).Am postat aceasta intrebare tocmai pentru a vedea cateva idei/ganduri ale baietilor dat fiind faptul ca nu pot altfel...multumesc pentru raspunsul sincer si obiectiv.Multa sanatate si tie.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca orice om normal la cap vrea o fata asa cum esti tu sincer isi spun, acuma multi baieti vor doar sex in ziua de azi, putini pun suflet si iubesc cu adevarat datorita dezamagirilor din trecut, tu de fapt vrei iubit pentru ca isi spun ai tai sau pentru ca isi doresti asta? nu esti obligata sa ai iubit pentru ca asa spun apropiati tai, te atrage vreun badboy?

| mariairinap explică (pentru RAY):

Nu,nu ma atrage nimeni in momentul asta ...multumesc mult pentru raspuns..sincer iti spun ca ma face sa ma simt mai bine sa stiu ca sunt baieti care gandesc apropiat de felul cum o fac eu...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa astepti acel baiat de care vorbesti. Este viata ta, faci ce vrei cu ea si nu trebuie sa lasi apropiatii sa te preseze. Nu ai iubit de la 17 ani, care e problema? Acelor persoane apropiate tie poti sa le zici : " Cand o sa fi tu in corpul meu poti sa faci ce vrei " (asa ii zic eu bunicii cand ma enerveaza). Daca persoanele acelea te preseaza prea tare, redu comversatia cu ele la un simplu "Buna ziua!".

Sper ca te-am ajutat. In prima parte a intrebarii m-am regasit.