| PüìúŤš_6067 a întrebat:

Sunt noua pe aici, dar de cate ori am vrut sa caut ceva mereu am dat de site-ul asta.Acum am mare nevoie de ajutor! Sper sa nu va plictiseasca povestea mea :
Ca orice copil normal am mai multi prieteni si una din cele mai bune prietene ale mele m`a dezamagit. In urma cu 2 saptamani ne `am certat din cauza ca ea era geloasa p faptul ca eu stau mai mult cu un baiat p care il consider ca un frate si ne avem multe de spus. A fost suparata pe mine saptamana asta ne am impacat si am stat distante. Avand un anturaj de prieteni bine conturat am mers acasa cu una din prietenele noastre comune si mi a dezvaluit ca ele au fost impreuna timp de un an. Am fost soacata de aceasta afirmatsie. Am intrebat`o cum a inceput totul si a spus ca de la un pupic p buzee.Eu si prietena mea ne-am mai pupat pe buzee prieteneste.
- Credeti ca e geloasa ca am iubit [a incercat de mai multe ori sa ne desparta I don't want to see]
- Ar trebui sa i spun ca a gresit?
-Ar trebui sa fiu suparata pe ea ca nu mi a spus ea insasi in fata?
-Ar trebui sa ii spun ca stiu?

Sincer sunt ditrusacrying! [Categoria nu e potrivita dar aici sunt cei mai multi!] Funda:X Msk anticipath!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,ar trebui sa ai o discutie cu prietena ta,in care sa o informezi ca ai aflat ceea ce ai aflat.Ea ar fi trebuit sa-ti spuna lucrul asta,insa,si incep sa ma intreb cat e de sincera cu tine...
E foarte sigur ca o deranjeaza ca te-ai apropiat de un baiat,dar aici nu-ti pot preciza cauza exacta,ori e geloasa ca nu are si ea unul,ori nu vrea sa ai TU un iubit si atunci,e grav!
Trebuie sa fi constienta ca ea are un comportament sexual cel putin ciudat si e posibil sa fii inclusa in planurile ei.
Explica-i ca o vezi ca pe o sora si ca astepti din partea ei sinceritate si incurajare,iar ce face ea in intimitate o priveste direct si personal,asa cum si intimitatea ta te priveste doar pe tine!
Iar,daca e sa te desparti de un iubit sau altul,poti s-o faci si singura,nu e nevoie sa incerce si ea.
Cu alte cuvinte,ii spui ca stii,ca a facut rau ca ti-a ascuns lucrul asta,ca o iubesti in continuare,dar aveti convingeri sexuale diferite.
Tu nu o deranjezi cu nimic in asta, nici ea sa nu o faca.
Si, ai grija sa nu fi pus ochii pe tine.
Succes!

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Deci, din ce spui cred ca este` pe invers`. lezbiana= ii plac fetele.si este geloasa ca tu ai un iubit. daca a fost impreuna cu o fata timp de 1 an acum e cu ochii pe tine. iti dai seamastraight face ai gresit ca te pupai pe buze. daca va mai pupati pe buze lumea va considera altceva, una e obrazul alta e pupatul.Incearca sa spui ca tie iti plac baietii si pe ea o consideri doar o prietenasad

| Honeybunny a răspuns:

Este categoria potrivita, e vb de dragoste.
1.in primul rand indiferent care ar fi scopul, nu este drept ca prietena ta sa incerce sa te desparta de iubitul tau.nu e corect,nu e normal si nu e treaba ei. si, da, e geloasa.indiferenty ca o atragi tu in sensul acela sau ca e pur si simplu ft apropiata de tine si i se pare ca timpul pe care i'l acorzi si iubitului tau il merita ea
2.DA! trebuie sa ii explici ca nu o lasi balta pentru iubitul tau si ca vei fi si tu ingaduitoare cand ea va avea un iubit.
3. poti fi suparata putin, dar nu fi prea dura.mai bine explica'i frumos ce crezi despre ce a facut si despre ce face si daca intelege e super ok, daca nu, n'ai ce face.
4. daca crezi ca pui pe cineva intr'o situatie naspa,nu ii spune,iti va spune ea (poate).dar daca nu,poti sa ii zici ca ai auzit si sa intrebi daca este adevarat. e cam ciudata chestia asta cu faptul ca au fost impreuna, poate s'au si inflorit chestii, poate ca careva dintre ele a inteles gresit(desi un an e multa vreme) oricum poate nu e lezbiana sau ceva si te iubeste ft mult ca prietena. oricum nu va mai sarutati pe buze ca cine stie cum interpreteazalaughing succes!

| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa o domesticesti si sa ii arati putina tarie din partea ta daca ea te-a facut sa ajungi in acest hal.

| MissL a răspuns:

Doamne, pai in orice caz ia-o deoparte sa vorbiti, si spune-i despre ce-ai aflat si lamuriti fazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Probabil, pentru ca ea nu a reusit sa`si faca unul. Si cred ca nu simpatizeaza deloc baietii.

2. da, ar trebui sa iei atitudine! e totaaal gresit!

3. Nu, poate i`a fost rusine, e bine ca ai aflat...

4. Da, si explica`i ca nu e bine ceea ce a facut. Dar cu blandete.

Ar trebui sa discutati deschis despre tot, despre relatia ei cu tine, relatia ta cu prietenul tau, si in special, relatia ei cu prietenul tau.

| PüìúŤš_6067 explică:

Mai stii cum e noi dk ne am pupath p buzee a fost doar asa la vrajeala.si eu tin la ea ca la o sora ...nu stiu ce sa fac ma simt nasol ar fi fost mai bine dk as fi azith de la ea! :-

| PüìúŤš_6067 explică:

I am spus am avuth o discutsie cu ea si...a spus ca nu e adevarath.o simth cand minte poate sa i fie rusine ce a facuth...nu era constienta de ce a facut straight face.ne am certat si mai rau sigh