| alexa1808 a întrebat:

Sunt noua pe aici si am nevoie de "ajutorul" vostru ca sa spun asa. Am o menstruatie care vine odata la 25-26 de zile depinde; ultima oara mi-a venit dupa 11 decembrie pana pe 16. Locuind impreuna cu prietenul meu, am facut sex cu el dupa 17 in fiecare zi pana pe 7 ianuarie si si-a dat drumul in mine. Acum normal trebuia sa-mi vina de vreo 2-3 zile tinand cont ca niciodata nu mi-a intarziat. Exista posibilitatea sa fi ramas gravida?

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

In prima saptamana dupa menstruatie e perioada de maxima fertilitate. Deci 100% esti gravida, mai faci sex neprotejat, se mai si termina in tine si mai ai si dubii?
Si WTF?! Ai facut sex in fiecare zi timp de 21 de zile? straight face

| xanderblackx a răspuns (pentru unknownn):

Frate... cuplu' ideal

| alexa1808 explică (pentru unknownn):

Normal ca am dubii, poate nu sunt gravida. Ce cezi acum ca daca o faci zi de zi ramai asa imediat? Sunt femei care se chinuie ani de zile sa faca un copl!

| xanderblackx a răspuns:

Ce ma? tu in proportie de 100% esti gravida? adica atatea zile a-ti facut neprotejat? pffff...copile... sau daca ai norocul sa fi infertila, nu esti gravida (dar depinde cum definesti noroc in situatia asta). mai bine te duci direct la ginecolog, lasa testele. sfatul meu. numai bine

| mel24 a răspuns:

Da exista posibilitatea sa fii gravida! mai bine iti faci un test de sarcina cat de repede poti! si data viioare foloseste prezerv* happy

| HoneyPot a răspuns:

Cata inconstienta, fetito! Si din partea ta si din partea lui. Cel cu care locuiesti n-a auzit de prezervativ? De educatie sexuala nu s-a auzit? Ce naiba, daca citesti ambalajul de la prezervative deja ai aflat aproape tot din cunostintele pe care trebuie sa le detii inainte sa faci sex!
Daca scapati cu bine va recomand sa mergeti la un cabinet de planing familial, neaparat!
Sa zicem ca sansa este de 1% pe partida de sex neprotejat. Pentru fiecare partida de sex neprotejat riscul creste cu 1%. Daca ai facut sex de 50 de ori in ultima luna deja sansele sunt mari sa fi ramas insarcinata.

| alexa1808 explică (pentru HoneyPot):

Poate eu imi doresc copilul, e vreo problema? Cine a zis ca nu vreau sa fi ramas?

| HoneyPot a răspuns (pentru alexa1808):

Daca asta iti doresti atunci imi retrag cuvintele. Ai 50% sanse sa fii insarcinata! Succes!