| Ghertuters998 a întrebat:

Bună TPU, sunt o femeie căsătorită, dar m-am îndrăgostit de un tânăr de 21 de ani, eu nu mai simt nimic pentru soțul meu, pentru că toată viața lui el m-a înșelat,iar eu am acceptat de dragul copiiilor noștri, iar acum că copiii mei au crescut și au propriile lor familii pot să îmi trăiesc și eu viața.Acum un an am întâlnit un băiat drăguț și sunt cu el împreună, dar știu că este mai tânăr decât mine, eu am 50 de ani, simt că mă iubește și nu este cu mine pentru banii mei, deoarece mereu când vreau să-i cumpăr ceva refuză și îmi zice că cel mai frumos cadou pe care il pot face este sa fiu alaturi de el, eu îl văd pe el mai mult ca pe un iubit, am dezvoltat un sentiment matern pentru el, deoarece mereu mi-am dorit să am un fiu, nu mă înțelegeți greșit, eu sunt fericită că am două fiice. M-am gândit destul de serios la asta și sunt hotărâtă să divorțez de soțul meu, pentru că acum nu mai am nicio obligație față de el, dar îmi este teamă de modul în care vor reacționa fetele mele când o să afle că l-am părăsit pe tatăl lor pentru un băiat de 21 de ani,am stat și m-am gândit cum sa procedez fara că ele să mă urască pentru asta, am citit o mulțime de articole despre acest subiect,insa încă nu am reușit să găsesc un răspuns,așa că vă întreb pe voi. Cum as putea sa le fac pe fetele mele sa accepte decizia mea fara să mă urască? Și vă rog nu mă judecați, dar iubirea nu are vârstă.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă te-a înșelat toată viata ești îndreptățită sa divorțezi. Dar e o iluzie sa crezi ca relația cu cel de 21 de ani va dura prea mult.

| RAY a răspuns:

Troll

| mihai69 a răspuns:

Trebuie prima oară să te separi de tatăl lor.
Abia după aceea, la ceva timp, le vei spune despre noul iubit.
Dacă le-ai crescut cu dragoste și frumos, vor înțelege. Nu e musai să-l accepte pe june, dar nu cred că te vor urî pentru asta.

| VoidEternal a răspuns:

My bullshit alarm is going off...

| anonim3247 a răspuns:

O femeie de 50 de ani nu o să stea mult cu unul de 21 de ani.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine termini cu cel de 21 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde de cum ai crescut fetele si mai ales dacă ele știu de problemele dintre tine și tatăl lor. În funcție de astea doua aspecte vor înțelege sau nu.
Și încă ceva, nu le spune până nu termini de tot cu soțul tău, dacă termini.
Chiar dacă tu ai dreptate în esență, dacă ele vor afla de iubitul tânăr până în divorț, fiicele te vor acuza pe tine pentru relația eșuată dintre tine și tatăl lor.
În plus mai ia în calcul că el are 21 de ani și foarte posibil sa nu dureze relația dintre tine și el; să nu pierzi și căsnicia și relația cu tânărul și să trezești și antipatia fiicelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne Ferește! Mare e grădina lui Dumnezeu și mulți...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu are vârstă, adevărat. Dar de multe ori și creierul este puțin. Copilul de 21 ani sta cu tine doar din interes ( este cam un copil pe lângă tine). Divorțezi de actualul soț apoi te muți cu puștanul, ești fericită, un băiat atât de tanar și viril (probabil ce cautau și vecinele mele, eu 32 ani ele 60 ani laughing). Dar toate acestea sunt de durată, el tânăr se plictisește într-o zi și pleacă. Tu rămâni cu ochii în soare apoi te mai urăsc și copiii într-un fel sau altul. Si un soț de care ai divorțat pentru ca nu simțeai nimic pentru el. Ai totuși 50 ani, ar trebui totuși sa gândești logic nu infantil. Si cică sa aibă copiii ce învăța bun de la părinți. Nu te mai lua după ce vezi la alții ( Emmanuel Macron spre exemplu) ca acestea sunt cazuri rare. Nu te critic, sunt realist.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Divorțează prima oara, le vorbești fetelor tale dacă primești întrebările că nu simți nimic și nu ai mai simțit nimic de mult timp pentru acel individ care le este tata.
Ca pana la urma puteai sa fi zeitatea de pe lume la capitolul frumusețe, etc, oamenii care inseala mă scârbesc, nici pentru copii nu merita sa stai, sa pierzi atâția ani din viata doar pentru un idiot.
După ce divorțezi, aștepți o perioada și după le spui ca ai cunoscut un tip față de care ai sentimente, reacția lor poate sa fie urata, ca diferența de vârsta este destul de mare, dar o sa le treacă, pana la urma ai și tu propria viata și nu trebuie sa dai explicații nimănui de ce ai ales y lucru.
Mult succes!

| AmandinaDragan a răspuns:

Casatoreste-te cu cel de 21 de ani.

| Roger18281 a răspuns:

Ce depravată