| gнσѕт a întrebat:

Sunt prieten bun cu o fata de 16 ani, eu am 17 adica numai cu mine vorbeste in fiecare pauza la scoala si la telefon la fel, ne intelegem foarte bine, glumim, nu ne-am certat niciodata, si o cam plac si as vrea sa fim impreuna. Dar din pacate ea este cu un baiat care o baga in seama din craciun in paste si ii da un sarut pe luna laughing nici macar nu i-a luat cadou de ziua indragostitilor si nici de 1 martie dar ea tot spune ca il iubeste.Ce sa fac? Cateva sfaturi va rog puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Nu ii spune inca despre sentimentele tale...ea are nevoie de un prieten momentan si daca inca ii place de baiatul ala atunci nu o sa fie in stare sa tina la tine si tu o sa suferi si o sa se indeparteze de tine apoi nu o sa te mai intelegi atat de bine cu ea. momentan ajut-o cu un sfat, arata-i ca baiatul pe care ea il place nu e serios si ca se foloseste de ea si nimic mai mult. fi un prieten bun pentru ea in continuare si vezi cum decurg lucrurile happy bafta:*happy

| gнσѕт explică (pentru rikkimady16):

MUltumesc frumos pentru tot ajutorul. big hug

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai ce face doar astepti sa iti vina randul[sa il lase pe ala pentru tine]

| GirlLăvHell a răspuns:

Pai din moment ce ea il iubeste nu conteaza codourile sau de cate ori o saruta. Eu zic s-o uiti sa cauti alta fata pentru ca oricum dragoste cu forta nu se poate happy

| Schatzyyyyy a răspuns:

Daca ea il iubeste pe el,nu prea ai ce sa faci, dar cel mai bine e sa stai de vorba cu ea, sa-i spui despre sentimentele tale, poate o sa fiti impreuna, cin stie?:*

| gнσѕт explică (pentru Schatzyyyyy):

Sa mai astept si alte variante si sa vad ce fac. straight face

| Madu a răspuns:

Las-o pe ea sa realizeze cine ii este alaturi si cine nu! Tu continua sa ii fii alaturi indiferent de situatie si atunci isi va da cu siguranta seama de realitate! Bafta.big grin

| TemptationLove a răspuns:

Incearca sa ii dai semne ca o placi, si sa ii deschizi ochii cu privire la "iubitul" ei.Bafta!

| Youdontgetmehighanymore a răspuns:

Pai..incerca sa ``iesi``cu o alata fata..sau prefate ca vb cu o alta fata, nu mai stati asa mult timp impreuna, bine dar asta pentru o perioada de o saptamana-doua.Noi fetele suntem foarte curioasetonguesi daca va vede ca ti-ai gasit``o alata prietena`,te va intreba ce s-a intamplat,iar din vocea ei iti vei da seama daca te place,daca este ingrijorata, speriata, etchappyla bla blalaughingdaca nu merge incearca sa ii spui ca iti place o fata(aceea fiind ea dar sa nu-i spui)si sa iti dea sfaturi, idei etc despre cu sa te comporti cu ea, si aplici ``metodele``eiwinkingiti urez bafta:*:*imi dai funda te rog?