| madalina215 a întrebat:

Buna TPU sunt virgina si prietenul meu e virgin, cum am putea face sa nu ma doara nici pe mine nici pe el cand facem dragoste, va rog sa imi spuneti am citit cateva articole si zice ca ma va ustura pe mine. dar pe prietenul meu, oare o sa il doara si pe el cand o sa i sa rupa ata?
si pe mine cum fac sa nu ma doara nici pe mine nici pe el? dau funda pls

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand frica are un efect placebo negativ sa stii, in al dolea rand durerea este diferita perceputa de fiecare,in al trelea rand daca isi face sex oral, va sarutati, te saruta pe tot corpul etc ca doar in ultima faz sa fie penetrarea nu va vi durere, daca din prima te ea logic ca te va durea, pe el nu are ce sal doara pentru ca va avea orgasm di prima tu nu chiar tu poti avea prin sex oral, stimularea clitorisului, incercati pozitii noi mereu, invatati kamasutra uitati-va impreuna la kamasutra
http://ray25tm.blogspot.ro/search/label/KAMASUTRA%20POZITII%20SEXUALE

sexul nu sta in penetrare si gata sta in descoperirea corpului /placeri umane asta e filozofie ce isi spun eu acuma, ai grija la protectie ca poti ramane gravida daca esti fertila si ejaculeaza in tine bine ai sanse de 3% dar na e un risc

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a incepe sexul propriu zis, adica introducerea penisului in vagin trebuie sa aveti o repriza de petting sau un preludiu daca e posibil cat mai lung (30-40 minute) care are menirea/scopul de a te relaxa si a-ti pregati vaginul in vederea penetrarii prin umezirea cat mai abundenta a acesteia.Aceasta umezire si relaxare se pate face printrun oral sau o degetica prelunga si destul de energica.In momentul penetrarii, tu vei simti o oarecare durere a carei intensitate poate fi de la slaba la insuportabila insa baiatul nu va suporta/simti nicio durere si nici nu i se va rupe frenul (ata) deoarece acest lucru se intampla extrem de rar.Intensitatea durerii depinde de grosimea penisului partenerului dar si a tandretii acestuia si a modului de a se comporta pe intrega perioada de dezvirginare. In concluzie inainte de sexul propriu zis incercati sa aveti un preludiu cat mai lung care sa te pregateasca atat psihic cat si fizic. Dezvirginare usoara si multa fericire si sanatate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Am incercat sa-ti trimit un mesaj dar nu se poate deoarece apare ca "Acest utilizator nu accepta mesaje private!"

| mihai69 a răspuns:

Faceți un 69. Satisfacție, garantată, fără dureri și fără posibilitate de sarcină nedorită.

| mihai69 a răspuns:

Ai uitat de „efectul placebo negativ"! rolling on the floor

| neutrino a răspuns:

Ai citit gresit! Este adevarat ca pe tine te va "ustura" putin, dar asta depinde si de partener. Acesta, neavand experienta va experimenta pe tine, motiv pentru care este posibil sa te chinuie putin. Cat despre el, nu avea grija, nu va simti mare lucru. Nu uitati de prezervativ. Cati ani aveti?

| Emilian65 a răspuns:

Fiind amandoi virgini, luati-o usor si veti vedea ca totul va fi bine pentru amandoi. Daca o faceti, nu uitati sa va protejati.

| sofisis a răspuns:

Esti pe langa...pe tine te va durea mai mult sau mai putin. Nu e musai sa te doara tare si nu e musai sa iti curga mult sange. Depinde de fiecare femeie in parte.
Iar el...pe el nu il doare absolut nimic. Ata se poate sa nu i se rupa toata viata.
La ei nu e ca la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mii de ani leacul impotriva durerii este alcoolul. Nu inteleg de ce mai trebuie sa adresati astfel de intrebari.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Pe el nu o sa.l doara nimic ca lui nu i se rupe nimic ( atat timp cat presupunem ca mai da si o laba ), in rest ssfatul meu e sa aveti un preludiu prelungit si sa fii foarte relaxata, lubrifiantul ajuta ( incearca durex play)

| madalina215 explică:

Am mai citit un articol tot pe TPU. si zicea asa, ca sa incercam pozitia misionarului, iar cel care a zis ca pe el nu o sa il doara mai ales daca isi face si cate o laba .....nu stiu ce sa zic, de multe ori vrem sa facem dragoste dar imi e frica ca ma va durea prea tare, de excitat ma excita la culme, ma linge in vagin. etc...dar eu tot cred ca o sa il doara si pe el si o sa ma doara si pe mine, iar cat despre pozitii nu stiu pozitiile doar asa zis si numita " capra ". pe spate eu. si el in genunchi in pat sau eu pe burtita si el pe din spate, va rog sa imi explicati pozitiile. cum sa le facem ca nu prea stim, si da, am vazut un comentariu care ne intreba cati ani avem, pai sa iti zic eu am 18 si el are 20 de anii, sa nu credeti ca suntem minori, dar nu ne-a interesat deapre sex sa invatam, va rog sa imi explicati exact cum sa facem amandoi

va rog mult, el vrea sa o facem si eu vreau sa o facem, a vrut sa o bage in pasarica mea dar nu l-am lasat desi eram deatul de excitata...va rog ajutati-ma!