| Shnitzy1324 a întrebat:

treaba sta astfel, vreau sa aflu doar parerile voastre, si ce credeti.
Un baiat care anul trecut l-am respins, eram prea timida sa fiu cu el, insa il iubeam foarte mult, acum iarasi au reinviat sentimentele, la scoala ma saluta insa nu-l bagam in seama, i'am zis prietenei comune, si i-a insista ca sa-i spun, ok mi-am facut curaj si i-am scris un mesaj, pentru ca in fata nu cred ca imi reusea, deci i'am zis ca il plac dupa care m-a sunat, nu am raspuns, apoi mi-a trimas un mesaj inapoi intrebanduma cine-s eu i-am zis, el nu a raspuns nimic, eu i'am scris inapoi : "E greu sa raspunzi nu? Zi ca suntem doar prieteni, asta e. " el a raspuns : " Prieteni? La scoala nici nu ma saluti". Eu i'am zis ca cica el e baiat si trebuie sa-mi zica.
In acea seara, am iesit afara, el juca fotbal, eu eram cu citeva prietene rideam si noi. Apoi am plecat noi acasa, s-a dus si el, i-a zis acelei prietene
iata ca eu i-am zis ca-l plac si nu crede, dupa prietena mea i-a zis ca e adevarat, si l-a intrebat daca va fi ceva intre noi? el a zis ca nu ma place.Asta a fost simbata seara, a doua seara duminica eram, vinisem acasa cu un tip suntem doar colegi, el era tot acolo juca fotbal cu citiva baieti, dupa care tipul cu care mergeam il intreaba pe varul lui daca merge acasa, aceala a inceput sa tipe si sa faca glume pe seama lui "Hai ma, du-te si petreceti prietena acasa" baiatul cu care eram nu a zis nimic.Pai am mers mai departe dupa care un coleg ma ajunge, tot prieten comun cu acel baiat, cica vroia ceva sa vorbeasca cu mine insa nu prea am avut timp ca au venit citeva prietene, deci la scoala astazi stateam in hol la scoala, acel baiat care il plac venea cu prietenul sau, probabil ii spunea ca i-am zis ca il plac, dupa eu m-am intors incet si l-am salutat, ma privea fix in ochi si imi zimbea, ma salutat si el, apoi m-a intrebat de ce nu merg la ore, dupa lectii avusem campionat la fotbal clasa lui si a mea, si cam privirile multe ori sau intilnit, voi ce ziceti ar trebui sa uit de el? imi pare rau de formularea gresita probabil a unuor ginduri. Sper sa intelegeti.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu e timid in leg cu scoala fotbal prieteni dar e timid cu tinehappy. nul uita ca te place si tuh il placi. daca vrei cu adevart sa fi cu el fa un efort si numai fi asa de speriata salutul si tuh "macar ca prieteni" zambestei uita-te la el atat cred ca poti. si cand vb cu el poti sa ii spui ca esti mai timida si de aia esti mai asa asa o sa stie cum sa te iahappy.

| Shnitzy1324 explică (pentru ignore):

Pai da, el mereu a facea primul pas in relatii, mereu spunea adevarul adica pricepi nu?
O sa incerc, insa nu prea avem teme de a comunica.

| blackangel95 a răspuns:

Eu cred ca si el te place si e mai timid nu stie cum sa reactioneze...uh baga-l in seama mai mereu arata-i cat de mult il placi si cu siguranta te va placea si el.

| Shnitzy1324 explică:

Nu cred, pentru ca el nu e genul de a fi timid, chiar din contra.