| anonima3826 a întrebat:

Trebuia sa imi vina ieri ciclul si nu a venit inca (nu exista sanse sa fiu insarcinata), ce as putea sa iau ca sa imi vina cel tarziu poimaine? Vinerea viitoare plec la mare si as vrea sa imi treaca pana atunci. Multumesc!

3 răspunsuri:
| AmaliaAmy45 a răspuns:

Eu zic sa aștepți că poate e doar o mica întârziere, nu te stresa. Nu cred ca exista medicamente care sa te ajute, dar în orice caz mergi la farmacie si întreabă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia se produce strict hormonal si din acest motiv doar un medic ginecolog poate interveni prin administrarea unor produse cu continut de prostaglandina. Este singura metoda prin care se poate interveni in modificarea modul de a se desfasura acest fenomen. In consecinta poate fi influentat/grabit momentul de incepere/pornire dar nu si cel al desfasurarii sau momentul terminarii ei. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai ce sa iei!