| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, trebuie sa-mi vina menstrustia in curand, nu o am chiar regulata, am avut dureri de sani in parti si 2-3 crampe medii astazi am vazut pe tamponul uzual o scurgere maro dupa cateva ore m-am uitat iar si era un maro inchis iar cand m-am sters cu un servetel era sange pe servetel dar nu ca la menstrustie, era mai putin, sunt insarcinata? Sunt acele simptome de sarcina? Sau e totul ok.Tin sa precizez ca am facut sex neprotejat

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai spus daca ai facut sex nimeni nu poate ghicii daca esti tu insarcinata fara sa dai detalii, mergi la medicul ginecolog ca sa vada el ce anume ai, pot fi dereglari hormonale ai luat pastila de a doua zi? Daca da, aceea este cauza pentru care menstruatia ta este neregulata si dereglata vine cand vrea ea si ai simptomele pe care le descrii, ce varsta ai? Mergi la medic nu astepta sfaturi solutii tratamente pe TPU.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este vreun motiv pentru care ai ales sa faci sex neprotejat? Cand s-a intamplat asta?

Citeste aici : https://www.drmax.ro/......-recunosti

| sammie a răspuns:

Fă-ți test de sarcină.

| VelicanEmilia a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina... Oricum si de esti racita jos, cam aceleasi simptome poti avea.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru VelicanEmilia):

Pai la sarcina sunt simptomele pe care le am enumerat?

| VelicanEmilia a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Depinde de fiecare femeie in parte. Unele nu simt niciun discomfort, chiar au menstruatie si dupa ce raman insarcinate. Altora le intarzie. Cum ai spus, curg cateva picaturi si cam asta e tot. Sanii devin durerosi la palpare(apar modificari in corp) ti-e somn mereu, ai greturi in special dimineata, unele mirosuri s-ar putea sa-ti displaca(fiind mult mai sensibila ca inainte) apar poftele, incepi dintr-o data sa iei in greutate, te simti balonata... Eu te-as sfatui sa cumperi un test si sa-l faci. Oricum crampele, durerile de spate, sanii mai sensibili la atingere, sunt si la inceputul ciclului menstrual. Eu am patit ceva in genul întâmplării tale si s-a dovedit a fi doar o dereglare hormonala. Mi-am facut si 2 teste, sotul era fericit ca o sa "avem un bebelus" si cand colo, negativ!

| spencer39 a răspuns:

Am o cunostita tot asa a patit si a ajuns pe masa de spital cu cancer la sin, ai grija